YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KORGPA80 & OS 3.06 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=154)

Darko 25.03.2005 16:26

KORGPA80 & OS 3.06
 
Pozdrav svima

Evo upravo sam skinijo novi OS za PA80,pa sam hteo da pitam kako se ovo stavi u Klavijaturu,stvarno neznam a nebi hteo da nesto pokvarim zato se obracam svima koji znaju kako se ovo radi.

Na Klavijaturi imam dosta ritmova kako i boja,a na HD imam I BACKUP od FMC CARD tako i od Kompletnog SETA,sta se nalazi na Klavijaturi,moje pitanje ,dali se ovo sve brise kad budem stavijo novi OS na Pa80.

Hvala svima unapred.

Darko 25.03.2005 23:09

Problem resen
 
Samo da kazem da je Problem resen ,i da je novi OS stavljen i da sve radi kako treba.

vane 27.03.2005 04:40

darko a koju e razliku sa verziju 3.05 i 3.06 molimte da mi objasnis i reci mi kako to da ubacim u klavijaturu i dali je moguce nesto da izbrisem od hard diska ili da poremetem global havala unapred cekam odgovor :roll: :roll:
vas kolega iz macedonije 8)

Darko 27.03.2005 11:22

Pozdrav Vane
 
neznam koja je razlika izmedju ova dva OS,ali pogledat cu pa cu ti javit,a da novi OS Instaliras potrebno ti je samo prazan Flopy i to je sve.
Kad skines sa Korgove stranice taj OS,dva puta kliknes na fajl i ono se samo instalira na Flopy videces,posle toga samo ubacis taj flopy u tvog Korga u upalis Klavijatuu,na Display ce ti pisat nesto kao dali zelite da instalirate novu OS verziju YES Or NO ti naravno stisnes YES i onda ide sve samo od sebe.
Netrebas se bojat da ce ti se nesto izbrisat posle Instalacije novog OS ostaje sve isto kao sto je i bilo.

Probaj....

fico 09.04.2005 18:47

danas sam stavio HD u sint i kad hocu da nadgradim sistem na 3.06 napise mi poruku HD not present dali je neko imao slican problem i kako je to resijo pozdrav za sve fico

vane 10.04.2005 01:01

i jas sam imao taj problem kako ide ta procedura sta treba da se uradi pozdrav
vane :roll:

rale 10.04.2005 05:30

1.Ako do sada vas HD nije radio u sintu i javlja vam se ova poruka ,znaci da HD nije formatiran ili je
uradjen pogresan format(FAT tabela) sa racunarem,pa ga sintisajzer neprepoznaje.
Uraditi sledece:
Formatirati HD pomocu laptop-a (ili naci konverter-kablove pa u klasican comp) na FAT12 ili FAT16 a zatim kad ga sintisajzer prepozna ,uraditi ponovo format u sintu. :idea:

Poz.

fico 10.04.2005 10:45

sint mi je prepoznao HD i na njemu imam midi faile i sve radi normalno samo kad hocu da nadgradim sistem javlja mi tu gresku. dali cu morati da odkopcam HD za nadgradnju ili postoji neko drugo resenje. molim za odgovor ako netko zna.
pozdrav fico

rale 11.04.2005 03:27

Koje marke ti je HD,da li znas?Koliko MB?

Danas sam drugaru update-ovao sistem na PA80 sa HD i sve radi bez problema.

Ako nista drugo ne pomaze,probaj da iskljucis ID kabl sa HD pa onda uradi update OS-a.
Ako nece ni tako-ostaje ti samo da izvadis HD,iskopiras podatke i uradis ful-format,jer mozda imas bad sektore na HD-u.
Poz.

fico 11.04.2005 07:02

HD imam od toshiba i ima kapacitet 12 GB i kad sam ga formatiro nije nasao nikakvih bad sektora jer sam ga pregledo i na compu pozdrav fico


Trenutno vrijeme na Forumu 18:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org