YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Gem wk8 da ili ne (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18038)

rolandg800 16.03.2011 08:44

Gem wk8 da ili ne
 
Poštovane kolege...trazio sanm po forumu ali nisam naisao na bilo sta konkretno u vezi ovoga pa rekoh da otvorim novu temu u nadi da ce te mi pomoci...Naime zanima me Gem wk8 interesuje me dali vredi menjati pa 80 za nju pošto imam ponudu,znam da prima semplove i znam da ima nekih 40mb rama ali to je sve...zanima me kakva je za rad ima li materjala za nju koji su najcesci problemi u vezi nje ima li hdd??Izgleda mi na prvi pogled kao neka decja igracka i uopšte mi ne izgleda ozbljno pa sam hteo podeliti misljenje sa vama ukoliko ste imali dodir sa ovom spravom...unapred hvala!

Bokic 17.03.2011 04:43

Ja bih menjao bez razmisljanja. Nekoliko puta sam u to vreme (kad su izasla oba) svirao sa GEM-om paralelno sa drugarima koji su imali Pa 80, razlika je vrlo cujna u korist GEM-a. Ne samo meni nego i njima.
Hard disk moze da se ubaci ako ga vec nema.
Problemi ? Ne secam se, nije ih bilo.
E sad, koliko ima materijala za njega ne znam. Semplove prima od nekih Akai-ja, Kurzweil-a, i Emu i dr., i to bez konverzije.
Daleko je od igracke, Editovanje i zvuka i ritmova u njemu je vrlo ozbiljna. Mnogo ozbiljnija nego u mom Tyrosu 3.
Po meni je lak za rad.

daliborkorg 17.03.2011 04:46

Jedino na toj klavijaturi sto vredi su 40mb sample rama i odlicni fabricki ritmovi. Nije teska za rad, a neki koristan materijal ces tesko naci. U prednosti je od pa80 u tome sto je moguce napraviti po 3 lajera na svakom elementu bubnja npr. kao kod pa1x(on ima max 6) i to moze odlicno da zvuci. Od fabrickih boja tesko da mozes nesto da izvuces. Mane je sto ima samo 32 user mesta za ritmove. Ja trenutno imam wk6 sa kojim se nesto zezam mada ga jos nisam sredio. Dok sam svirao aranzer imao sam pa2x i mogu ti reci da neke ritmove koje sam sredio na gemu izlaze isto kao na pa2. I da ne zaboravim na gemu se terce prave lakse nego na bilo kojoj klavijaturi. Pozz

KKND1666 17.03.2011 11:08

Nisam imao priliku svirati na toj klavijaturi ali sam dosta puta slusao svirku sa tom klavijaturom i mogu ti reci da mi je dosta bolje zvucala nego neki pa80.

zona 19.03.2011 16:43

I mislom da u GEM-WK8 ima ugradjen fabricki hard disk.

mlinar 19.03.2011 17:51

gem
 
ljudi to:) je stara sprava,koja nema vise ni neku trzisnu vrednost,i nemoze da se poredi sa pa 80,koji moze mnogo vise

nemanja 1982 19.03.2011 18:26

Ja bih ti ipak preporucio GEM,skoro sam nasao na yotube na neke snimke,zvuci neverovatno,ne moze da mu pridje PA80!Odlicne semplovane harmonike i ostali semplovi,koliko sam mogao da cujem na snimcima!Pozdrav!

gagan 19.03.2011 19:35

Au ljudi sto ta sprava radi , najezio sam se ,, hm a mogo sam je pazariti za bud zasta . Sad sam pogledo na you tube pa pa 80 po meni nista bolje ne radi jedino sto kolega rece da na pa mozes tri boje spojiti , e sad da kazem uzmi ili ne na tebe je da se odlucis ...

nikadvisekorg 04.09.2012 16:01

ja sam pre 2 godine jedan wk8 jedva prodao za 350 evra, sad se zbog par ritmova svi uspalili za gem, gde ste bili do sad ta klavijatura je mogla tako da zvuči odavno, ali svi hoće da kupe klavijaturu a da ništa ne pipnu, već da je sve sređeno za dž.

Moje lično mišljnje je da gem kvalitetnije zvuči, nego korg pa80 jer su taj cenovni rang danas, imao sam dovoljno vremena da ga probam, ali ne znam koliko će nekome da odgovara za svirku, zbog malog mesta za user stilove (ritmove) pogotovo danas kad svaka nova pesma ima svoj specifičan ritam.... a što se tiče solo farbi tu je korg daleko ispred gem-a za podešavanje, imao sam negde detaljan tekst o gem-u wk8 iz muzičkog magazina gde su do detalja opisali sve ovo o čemu pričamo, još možda neke 2003-4 godine.....

Činjenica je da je cena gem wk4-6-8 u Srbiji preterana, ili bar dupla. Svuda u okruženju su cene tih klavijatura od 300 - 400e. I toliko i vrede, ko ih ima zna šta pričam, a ko je matrapaz i kupio da je preproda po mnogo većoj ceni sad će da se javi da peni kako nisam u pravu.


p.s. zaboravih da dodam, ne verujte baš sve demo snimcima, jedno je ono što vam neko predstavi u par minuta, jer tu vidite samo ono što prodavac (jer uglavnom oni to rade) hoće da vidite, tamo ne možete da vidite da je ta klavijatura nepraktična u odnosu na svaki korg a i za današnje tezge i editovanje, a to se najbolje vidi u neposrednom radu. Zato ako neko planira da kupi ove spravice najbolje je da prvo dobro sve isproba kod nekog ko ima pa ako misli da može sa tim na tezgu ili ako mu treba za kućne rabote, neka je kupi.

Todorgm 04.09.2012 18:39

aKO IMAS PA80 NE UZIMAJ GEMA posto nema mnogo mesta za ritmove ! A tonski je bolji od pa 80 ,ja sam na wk 6 uradio neverovatan set imate u demo snimcima. pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 21:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org