YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Triton clasic-pitanje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7557)

asanjtunje 18.01.2009 16:02

Korg Triton clasic-pitanje
 
raja imam jedan mali problem kod ovoga korga. kad poredam boje na recimo bank D koristim i njegove fabricke a i semplovane farbe. to sve snimim na jedan zip i sve bude ok.,medjutim, kad pozovem ponovo taj set sa zip-a, pojavi mi se na mjestu onog prvog multisempla(MS), novi sempl ali samo broj i pise MS 000 ,pa onda oni ostali MS koje sam snimio.tako da mi se sve pomjeri za jedan broj i onda mi ne stimaju boje na registrima u programu D.npr broj 10 postane 11 broj 15-16 itd. taj novi prazni MS mogu izbrisati i onda je sve u redu ali se on pojavi ponovo kad pozovem set sa zip-a. probavao sam vise puta al djaba vazda isto.
da li je neko od vas imao ovakav problem i u cemu je caka-
pozdravljam svu raju

KORGMASTER 20.01.2009 07:03

Pozdra Prijatelju,

Odavno sam prodao svog "Classis" Korga ali jos uvijek radim na Korg "Extreme". Ako se dobro sjecam mislim da ces prvo morati podesiti "zastitu" u Global i Basic funkciji tako da bi tvoj Korg mogao da zapamti da postoji novi "Bank" i novi Semplovi. Jer ces morati "Write Internal Memory" da bi se ovo desilo.
Takodjer svoje semplove moras ubaciti svaki put iz pocetka prije sviranja. Mislim da postoji "caka" kako da se ovo uradi automatski ali mislim da treba mali kompjuterski program (Korg Editor) koji bi napravio "load file" tako da tokom ubacivanja semplova Korg ih sam poreda gdje treba da idu.
Takodjer obrati paznju tokom "Save Sample" da promjenis ime sempla u ime koje ti treba i da ga "save to program" "with parametar" tako da tvoj korg moze da zna gdje se nalazi a i odakle potice.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao ako nista onda makar dao ideju.

Pozdrav

josipv 22.01.2009 15:10

Koliko se moze clasic prosirit sa memorijom 64 ili 96,i nakoji nacin se ubacuju semplovi osim preko flopy-a,dali ide kao i na studio preko scsi diska?

romario 22.01.2009 15:20

64 mb.
preko flopiya,lošija varijanta.
Bolje preko externog SCSI uređaja .
Kažu da se može ugraditi disk u klasika.To je prava stvar.

josipv 22.01.2009 15:45

Steta! Znaci mora imati scsi zip drive?

romario 23.01.2009 00:21

U principu da.
Ali netko na forumu ima klasika s ugrađenim diskom.Zaboravio sam tko.
Znači,moguće je.To ti je nešto kao triton studio u malom pakovanju.
U stvari skoro kao studio.

asanjtunje 26.01.2009 23:07

Farbe normalne i semplovi se ubacuju preko Zip (SCSI) i to nje nikakav problem ,ide ko halva,a memorija se moze prosiriti na 64 MB,sto je kod mene i slucaj, a usput imam i moss tako da zvuci ko mina tita mi.ali imam namjeru uskoro da je prodam, posto trazim extrema. ako neko slucajno hoce da se mjenja, rado cu mu doplatiti za extrema,(moj jaran ima ovu mrakusu pa bih i ja da mu se pridruzim)
pozdrav za raju

dalabu 27.01.2009 14:34

Posalji broj konta i kupljen je clasic!

asanjtunje 27.01.2009 21:09

Valja miresa poslo sam ti vec broj konta . usput onako djesi jarane dugo se nismo culi ,jesil tiopla onu kaznu za nedozvoljeno parkiranje?

hrci 11.02.2009 08:53

Citat:

Originalno postovano od romario (Post 67821)
U principu da.
Ali netko na forumu ima klasika s ugrađenim diskom.Zaboravio sam tko.
Znači,moguće je.To ti je nešto kao triton studio u malom pakovanju.
U stvari skoro kao studio.


Ja imam HD u Svoj Clasic, ima jedna Firma u Germany koja nadoknadno Pravi Board odnosno HD Kit evo Link. http://www.musitronics.de/musitronic...triton_hd.html.

Puno Brze Puni Samples nego Zipp Driver.

A za KABI@

Kabi Druze htio sam davno da ti Odgovorim na tvoju temu HD Kit za Triton Clasic ali nisam mogo, Zabranjeno mi je da ti Odgovorim ko ce ga znati od kojeg Moderatora.

Znaci samo ova Firma to radi ona je jedina koja ima Patent i Ovlastena od samog Korga.
Nazalost nema da se Kupi u PC Radnji.

Sad neznam kolko kosta kod njih ja kad sam Kupovo bilo je 260. Eura

Pozdrav!
Hrci


Trenutno vrijeme na Forumu 23:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org