YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Medeli AKH10 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31589)

casper 12.11.2019 11:23

Medeli AKH10
 
1 Privitaka
Ni MEDELI se ne da.
Uskoro na tržite izlazi novi model AKH10 koji vizuelno i po karateristikama neodoljivo podsjeća Yamahinu SX seriju. Tako ćemo uz 7" touch screen, dobiti Jostyck, Bluetooth, tri zvuka u desnoj ruci, 256 polifoniju, arrpegiator i internu memoriju od 256MB za samplove.

Interesantno, pogotovo ako će cijena biti korektna ;) (čitaj: niža od PSR sx700)

MEDELI AKH10


.

casper 12.11.2019 11:51

Na brzaka sam pregledao Manual. Cjelokupan Menu i koncept klavijature je totalna kopija onoga što ima SX serija, a ovako sa slika mi čak izgleda logičnije i bolje je složen. Uistinu me MEDELI ugodno iznenadio i ako će cjenovno biti ispod Yamahinog i naravno, ako će sa zvukom moći opravdavati taj cjenovni rang, sigurno će biti dobra alternativa za OMB svirače.

Owner's Manual AKX10

djmt 12.11.2019 13:49

Lepo izgleda Medeli, ja sam gledao njihove elektricne klavire pre nekog vremena i nisu tolko losi ni po zvuku ni po kvalitetu... po ovoj slici ovde ne izgleda lose, dobro je sve rasporedjeno sa 256mb user memorije je stvarno interesantan :) Kinezi dizu kvalitet u zadnje vreme :)

Landison 12.11.2019 19:18

Neke interesantne mogućnosti:..različite vrijednosti tempa i mjere po style sekcijama,quantize na 1/32...hmmmm..volio bi u petak to vidjeti kod Genosa,ako ništa ono barem pop-up window u Step Recording, jer tu su ga stvarno prećerali...svagdje ima a baš tu nema pa ti vrti oni dial ....vrti,vrti,vrti za 30 000 kuna...pa čovik nebi po***dija.....eto došlo i meni da malo kukam!:D;):p:">:(:)

casper 12.11.2019 21:40

Ma, kopirali ga totalno :D Kad se pogleda izbornik Create Style očito je da postoje potpuno iste funkcije kao kod Yamahe. Da li to znači da će Yamaha Style moći svirati u MEDELI?

Zašto te muči ovo vrti, vrti? Pa klikni u okvir gdje prikazuje broj takta i upiši koji ti treba.

Landison 12.11.2019 23:10

Kako ću od lenght 1440 napravit 480 bez vrtnje...mogu izbrisat event pa na step rec upisati šesnaestinku ali bilo bi puno lakše sa popapom,upišeš 480 i zdravo đaci....nervira me jer predpostavljam da to nije previd već namjerno samo da kupujemo njihove ritmove!:-??

casper 13.11.2019 00:19

Udarilo malo "nevrime doli" pa svi odmah kukaju. ;)

Pa reci da tebe zanima lenght. To se kod Yamahe ne radi u klavijaturi jer ćeš potrgat dial od "okrećanja". :D

Alen P 13.11.2019 09:17

S obzrom da su prije neko vrijeme šurovali s Kurzweil-om.. Tko zna...
I vokalist/vokoder! E to treba cuti! :-)

casper 13.11.2019 10:39

Ako će sve biti funkcionalno i ako ne bude iznenađenja, mogao bi biti zanimljiv. Ovi ih Kurzweila su stvarno zas**li jer nije bilo nikakvih alata za obradu ritma ali kažem, kod AKH1 u izborniku za obradu ritma postoji sve kao na psr sx.

Mafia 14.11.2019 09:57

Evo malo sam pregledao user manual i nigdje nisam našao dodavanje novih boja u smislu novog sampla. User mjesta i USB se spominje samo za pohranu editirane interne boje a osim toga kao mjesto za style i song. Malo sam skeptičan oko svega ovog. Nisam oduševljen ni kako su riješili skale... Lijepo izgleda ali u funkcionalnom smislu teško da će zadovoljiti nase potrebe.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 16:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org