YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   yamaha psr e203 poboljsati zvuk i povecati mogucnosti (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7393)

ZIVAISTINA 06.01.2009 13:05

yamaha psr e203 poboljsati zvuk i povecati mogucnosti
 
yamaha psr e203 poboljsati zvuk i povecati mogucnosti
<HR style="COLOR: #ffffff" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->Cao posto sam novi sto se tice sviranja htio bi da vas pitam ja imam neku bezveze klavijaturu(yamaha psr e203 sa midi prikljuckom) i nemam bas mogucnosti da kupim bolju,dali postoji neki uredjaj sto se moze spojiti sa tom mojom klavijaturom i da na njegapustam ritmove i mjenjam boje a sviram na svojoj klavijaturi i kako se zove taj uredjaj i koje su cijene najeftinije.hvala

adnan93 06.01.2009 13:10

e
 
sto se tice ritmova.mozes sebi uzet kablo,ovdje na sajtu imas veoma dobrog materijala,i mozes ga preko kabla nasnimiti na klavijaturu,a za boje ti ne znam.

skoricnik 06.01.2009 13:51

Mozes da vuces boje sa nekog virtuelnog semplera...Tu bi ti trebao po mogucnosti laptop i dobra eksterna zvucna kartica...

adnan93 06.01.2009 16:51

e vidis,toga se nisam sjetio!!upravu si!

dalabu 06.01.2009 18:02

ma najbolje je sa "kablo": Boze dragi kakvih nabuloza ovdje ljudi nece napisati.Adnane djete drago nekad je sutnja zlato,cuj "kablo"??????

RadeKOKI 06.01.2009 18:39

ima i boljih izjava tipa "KABLI" ! :D hihihihi

ZIVAISTINA 06.01.2009 20:25

yamaha
 
kako se zove taj kabal i kako se to prebacuje na klavijature ,a kako uz pomoc laptopa koji program.:)

kuki 06.01.2009 22:06

Poboljsati mogucnosti je ne moguce!
Sto si tice zvuka takodje,osim mozda da povezes neki Akai sempler sa midi
kablom.Pa da vuces boje sa semplera.

adnan93 06.01.2009 23:08

Citat:

Originalno postovano od dalabu (Post 65835)
ma najbolje je sa "kablo": Boze dragi kakvih nabuloza ovdje ljudi nece napisati.Adnane djete drago nekad je sutnja zlato,cuj "kablo"??????

nisam ja drug mislio nista lose,mozda sam se pogresno izrazio,ali s tom klavijaturom i nema puno drugih mogucnosti,tako da bi mu najbolje bilo to uzet,i preko njega moze skidat ritmove,a ja ako sam napravio neku veliku gresku sto sam se onako izrazio,izvinite svi....

yamahapassion 07.01.2009 12:25

Ako ti to treba samo za kucnu upotrebu, onda ti je dovoljno sto je kolega skoricnik rekao neki virtuelni sempler (Vsampler) preporucujem. Ako hoces boje sa DX serije one zavijalice sa portamentom itd... onda uzmi program FM7 ili FM8 koji je virtuelna zamena za fm sintove. Ako hoces na klavijaturi da imas bass na levoj ruci i boju na desnoj, i da pravis terce itd, trebace ti neki virtuelni host npr. Brainspawn forte, meni je on bio najlaksi za upotebu. Sve to mozes raditi na obicnom kucnom racunaru bez neke ekstra zvucne kartice. Ja imam racunar iz 2003 sa integrisanom zvucnom i radilo je bez problema. I naravno treba ti midi to usb kabal ili neki slican da bi to povezao.

P.S: A za ritmove mislim da je opet najbolji program OMB


Trenutno vrijeme na Forumu 14:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org