YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Prestanak u radu foruma (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24046)

Vaxter 03.11.2012 23:16

Prestanak u radu foruma
 
Kao što su neki verovatno primetili, forum nije bio u funkciji proteklih sat-dva.
Vest je i dobra i loša.

Dobar deo vesti je da portal raste, i da svakim danom imamo sve više članova i poseta, tj. definitivno postajemo najuticajniji muzički portal u regionu.

Loša vest je da usled toga preopterećujemo server na kome se nalazimo.
Danas smo malo preterali, te nam je hosting isključio skripte foruma, koja su najviše opterećivale server.

Uspeo sam da ih ubedim da ponovo uključe sve, ali moramo preći na dedicated server, iako to več jako dugo odlažem.

Cene dedicated servera koji bi nama radili posao su užasne, tako da sada pokušavam da ugovorim link kod sebe, i da servere tako konačno premestim u Evropu, tačnije Srbiju.

Ovo bi trebalo da poboljša i odziv servera, a i da podigne brzinu uploada, tako da bi preuzimanje sa sajta bilo drastično brže.

Finansijsu konstrukciju još uvek pravim, i nadam se da će ovo biti nešto što se može isfinansirati, za razliku od dedicated servera popularnih hostinga.

Vaxter 09.04.2013 15:46

Nakon 18 sati prepiranja i natezanja sa hostingom, kao i par sati aktivnog rada, sajt je ponovo u funkciji.
Napravio sam nekoliko modifikacija ma samom web serveru kao i u načinu keširanja podataka, kako bi hosting pristao da nas ponovo uključi.
Zbog ovih modifikacija se može desiti da bude kašnjena u prikazivanju novih postova ili sličnih problema.
Ako bude, javite mi kako bih proverio.
Ovo je bio jedini način da vratim sajt u funkciju u što kraćem roku.

Plan za dedicated još uvek postoji, ali nemam slobodnog vremena da ga sprovedem u delo, tako da tu smo gde smo, za sada.

tranzit 09.04.2013 17:13

Masivni problemi sa otvaranjem stranice, postova, odgovorima na teme i privatnih poruka.

Vaxter 09.04.2013 17:18

Već mi je Ace prijavio.
Pretpostavljam da je problem u reverse proxy-u.
Support hostinga radi na tome.
Ja nemam vremena, pošto sam pred deploy-em projekta od koga ustvari imam neke vajde. :))

tranzit 09.04.2013 17:33

Sve razumio, sve opravdano... samo prijavio da znas sta se desava.
Dodato:
Ne znam da li si nesto u medjuvremenu radio ali cini se, da je sada sve u najboljem redu sa forumom.

Vex 16.04.2013 21:45

Dal je sada bolji server ili je forum trenutno manje opterecen, ali od juce definitivno ima bolji odziv i na PC u i na Tapatalk-u, mnogo zivahnije radi;-)

Sent from S3

Vaxter 16.04.2013 21:55

Bolji server + je server sada u Evropi.
Prebacio sam YU-MIDI na svoj server jer se donacijama ne može sakupiti dovoljno da se plati sve što treba.
Ovako ću ja nadomestiti što zafali i to je to.

tranzit 16.04.2013 22:05

To vec ne bi bilo uredu da ti sam nadomjestis eventualni manjak. Tu se mora smisliti nesto pametnije i pravednije.

Vaxter 16.04.2013 22:23

Ja taj server već plaćam pa plaćam, tako da mi je svejedno...
Svakako, možemo pokrenuti temu na kojoj bi se moglo predložiti eventualno bolje rešenje.

makl 16.04.2013 22:45

oho, vidim prodadili smo...vaxter ono sto sam rekao rjesit cu kroz tjedan dva, nego da nam svima bude malo jasnije mozes negdje napisati koliko te mjesecno ili godisnje kosta sada taj server pa da se nekako organiziramo i svi pomalo pomognemo??!


Trenutno vrijeme na Forumu 08:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org