YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Pevacice... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30998)

sinisa 11.10.2018 20:13

Pevacice...
 
Zadnja tri meseca trazimo koleginicu koja bi radila sa nama i bila stalni clan,normalno ukoliko mi nemamao zakazano nista odredjeni vikedn moze da radi i sa drugima niko nista ne brani. Medjutim posle tri meseca smo shvatili da takva izgleda ne postoji,bar ona koja zna donekle da peva.
Zadnjih pet poziva je bilo samo pitanje koliko para i gde se radi,kad cuje da treba da se odrade probe i da bend krece tao reci iz pocetka pod novim imenom nece ni jedna. :mad:

Skoro sve su postale letece(cast izuzetcima),sede kuci i lupaju cenu,kad dodje na tezgu polovinu repertoara nezna,za tonalitete nemoj ni da pitas,a nema je ni u crni ni u belim dirkama dok ne popije jedno 8 pelinkovaca,e onda se zna desiti da i ubode poneki ton. Na kraju svirke dobijes komentar :"ta ti klavijatura nesto rastimovana nije u tonu". :mad:

Kako vi sa kolegnicama,imate slicnih problema i jel ima neko neki predlog???

baltik79 11.10.2018 20:41

Prijatelju nemoj me pogresno razumjeti ali mislim da ste mozda i vi sebe precijenili.

neconix 11.10.2018 21:07

U pravu je Sinisa, bar sto se Novog Sada i blize okoline tice...potpisujem.


Mi smo jedva zapatili jednu posle 2 godine intezivne potrage.

NordX 11.10.2018 21:10

Isto sve, kao i tebe Sinisa. Ama sve u rec.

Tako da, ne trosim vise zivce na pevace i pevacice, pa najcesce i radim sam, sto moram i sto je malo teze ali mnogo bolje.

Mnogo lete ljudi generalno, nije bitna profesija, vec ako imas ne znam koliko pratilaca na instagramu,na facebooku i tim glupostima i sto je najsmesnije sve je to tamo tako lepo i full, ali kad je uzivo prica nigde ni sa cim. :)

Bez nervoze brate samo, sta ces. ;)

nikadvisekorg 12.10.2018 09:31

Citat:

Originalno postovano od sinisa (Post 303539)
Zadnja tri meseca trazimo koleginicu koja bi radila sa nama i bila stalni clan,normalno ukoliko mi nemamao zakazano nista odredjeni vikedn moze da radi i sa drugima niko nista ne brani. Medjutim posle tri meseca smo shvatili da takva izgleda ne postoji,bar ona koja zna donekle da peva.
Zadnjih pet poziva je bilo samo pitanje koliko para i gde se radi,kad cuje da treba da se odrade probe i da bend krece tao reci iz pocetka pod novim imenom nece ni jedna. :mad:

Skoro sve su postale letece(cast izuzetcima),sede kuci i lupaju cenu,kad dodje na tezgu polovinu repertoara nezna,za tonalitete nemoj ni da pitas,a nema je ni u crni ni u belim dirkama dok ne popije jedno 8 pelinkovaca,e onda se zna desiti da i ubode poneki ton. Na kraju svirke dobijes komentar :"ta ti klavijatura nesto rastimovana nije u tonu". :mad:

Kako vi sa kolegnicama,imate slicnih problema i jel ima neko neki predlog???

E ovo u reč svaku ko da sam ga ja napisao... od letos kod mene ista situacija u bendu....
A najgore kad im kažeš za probe.... posla imamo do naredne godine ali probe su im bolna tačka....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

romario 12.10.2018 10:17

Veliki postotak pjevacica je tu isključivo radi novaca,ne radi glazbe.
Nedavno sam bio ma fešti gdje su svirali odlicni muzičari,harmonikas cak jedne godine i prva harmonika srbije. Pjevacica veze sa pjevanjem nema.Ali je bez problema par puta dobacila deckima ,ne valja tonalitet,tempo...

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb 12.10.2018 10:31

Poznavajuci takav problem iz vlastitog iskustva dok sam svirao isključivo i samo narodnjake pade mi na pamet jedna( blesava) ideja??!!
Umjesto pjevacice mozda je bolje angazirati jednu striptizetu ili trbusnu plesacicu. Show program sat vremena.

smuchac 12.10.2018 17:23

Sam i uz vokalni procesor i mirna Bosna.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Tomy 12.10.2018 22:33

auuuu. isti problemi kod nas u HR. Nema prevoz pa neće da dođe, "dobila je" pa ne može da pjeva, ne može da dođe na probu jer je boli glava, pije toliko da je i sa dnevnicom u minusu, udala se pa ne da muž da pjeva...

sxkn7 13.10.2018 00:15

Citat:

Originalno postovano od ffb (Post 303545)
Poznavajuci takav problem iz vlastitog iskustva dok sam svirao isključivo i samo narodnjake pade mi na pamet jedna( blesava) ideja??!!
Umjesto pjevacice mozda je bolje angazirati jednu striptizetu ili trbusnu plesacicu. Show program sat vremena.

Ti si dao najbolji odgovor do sada. Kad pjevačice neće, onda neka pjevaju svirači u orkestru ili da angažiraju pjevača ali istovremeno i plesačicu tipa Atina Ferari. Gosti se tada neće buniti što im pjeva muški glas jer će cijelo vrijeme buljiti kako plesačica "guzelja" :D Plesačica naravno ne mora dolaziti na probe i neće gostima smetati ako orkestar na gaži svira u C-duru a ona "guzelja" u Ciss-duru :D

Druga "blesava" ideja (što bi ti rekao) a koja uopće nije blesava je dovesti pjevača koji će se bukvalno prerušiti u pjevačicu. Ovaj posao je godinama u BiH radio Mirnes Kubat, prva muška pjevačica. Ali onda se valjda preselio u Švedsku, tamo promijenio spol i "ud`o" se za nekog latino-amera koji tamo živi od ranije:

https://www.youtube.com/watch?v=jt6okQ06oGU


Trenutno vrijeme na Forumu 17:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org