YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   potrebno uputstvo za psr3000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5701)

alinad 27.08.2008 17:09

potrebno uputstvo za psr3000
 
pozdrav raja ima mi kolega yamahu psr3000 i dobio je od kolege terce za tu klavijaturu ali nije dobio uputstvo kako se dtavljaju u klavijaturu ako moze u kratkim crtama da neko objasni ko zna
hvala

kuki 27.08.2008 17:14

Zavisi koje terce,jer ne pasu sve na PSR-1500 i 3000.
Uglavnom se svadi na to da treba da se podesi Midi Setup,treba da se ubace terce u Song Mode i povzati jednim midi kablam Midi IN i OUT.

fico 27.08.2008 17:15

Najkrace moguce je da ubacis na USB stik terce i setup fajl i ucitas setup u sint i resen problem .Terce mozes da pozivas direkt sa USB ili smart media karte ako ju ima .Ja imam psr3000 i ako mu sta nebude jasno jos ti pitaj ili se javi na PP ili mail .

kuki 27.08.2008 17:20

Eto kolega Fico ima isto PSR-3000 tako da ce ti pomoci ako bude trebalo.

Pozdrav!

alinad 27.08.2008 17:25

hvala na brzom odgovoru
 
on ima ove foldere midi setup, psr terca, psr terca demo, terca setup
znaci potrebno je midi kablo
dali moraju biti terce u registracijama
a tercesu od slicnog imena ove stranice
hvala

kuki 27.08.2008 17:29

Obavezno midi kabel.
Ne moraju terce da budu u registraciji,ali lakse je i brze za rad
kad se smeste u registracije.

alinad 27.08.2008 17:38

znaci mora midi out na midi in

Vihor 27.08.2008 18:01

Citat:

Originalno postovano od alinad (Post 47968)
on ima ove foldere midi setup, psr terca, psr terca demo, terca setup
znaci potrebno je midi kablo
dali moraju biti terce u registracijama
a tercesu od slicnog imena ove stranice
hvala

Poz, uzmi stick ili smart media card, copy paste sa PC na taj stick i unesti tj spoji sa PSR1500/3000. Stavi 1 midi kabel i povezi MIDI IN/OUT, idi na lijevu stranu PSR-a gdje pise SONG SELECT. Ima da pise preset/user/card/usb i to ovisi sta imas. Kao prvo te fajlove sto si dobio zovu se: MIDISETUP TERCA,PSR TERCA,TERCA SETUP, ti izaberi PSR TERCA i to sve mora da stoji u USER-u ako zelis da stalno imas prisutno. Klikni na bilo koju od ovih datoteka i t je to. E sada ja sve radim u registracijama pa style povezem sa tercom i registriram a sve se to radi u UNLIMITED zapisa :p. Dalje, preporucam prijeci u FUNCTION (desna strana psr), MIDI, PSR TERCA stisnuti, EDIT. U funkciji SYSTEM (prva po redu gore gledaj) staviti da se cuje paralelno i R2 voice sa tercom, kako zvuk ne bi bi prazan tj siromasan. Pitaj ako sta fali. Ostavicu ti primjer terce u download sekciji (jimiboy) pozz

Vihor 27.08.2008 20:41

PSR-1500/3000 "MULTIVOICE" SETUP
Da bi psr zvucao snaznije tj sto masnije (a kako nema bas neke boje u sebi) experimentisao sam sa raznovrsnim midi setup i dobio tri R voice u paketu, sto se do sada nije moglo izvesti, barem ne kristalno cisto i bez muljaze. Midi kabel je i dalje ukljucen u klavijaturi, dakle samo jedan midi kabel i spojite u klavijaturu svaki kraj. Ovime je uvijek dostupna terca i jednim klikom u midi pod FUNCTION/MIDI mozemo da brzo pustimo ili tercu ili troglasnu farbu. Ako vec imate setup TERCA za ovaj tip dvaju klavijatura onda nece biti problem sa modifikacijom postojeceg setup PSR-TERCA koji je slijedeci:

(Function/Midi)>Psr Terca>SYSTEM

Local Control na 6 gornjih elemenata (song/style/M.Pad/Left/R1/R2) treba da bude na svim poljima ukljucen. Na samom dnu sve elemente na ON. sad slijedi prelazak na donju stavku ispod Local Control a to je:
- Clock Internal
- Transmit Clock: internal
- transmit clock: off
- receive transpose: off
- start/stop: SONG

U donjem redu imamo nadalje SYS/EX i Chord Sys/Ex i oboje moaju biti na OFF. Pored SYSTEM nalazi se daljnji edit koji se zove TRANSMIT a evo kako trebaju biti oznacena tj poplavljena polja:

- Right1----------------------- MIDI/USB ch 1 (sve kvacice)
- Right2----------------------- MIDI/USB ch 3 (sve kvacice)
- Song ch 1------------------- MIDI/USB ch 1 (sve kvacice)
- Song ch 3------------------- MIDI/USB ch 3 (sve kvacice)

Pored TRANSMIT nalazi se edit RECEIVE a ovo je ovako:

- MIDI/USB ch 1---------------- R1 (sve kvacice)
- MIDI/USB ch 2---------------- R2 (sve kvacice)
- MIDI/USB ch 3---------------- LEFT (sve kvacice)
(Ako na usb ch3 promjenimo L sa SONG odma imamo tercu :happy:)

PSR 1500/3000 "TERCA"

1. identican prvi korak kao pod gornji naslov (local ctrl).
2. TRANSMIT> samo RIGHT2 voice je oznacen kao MIDI/USB ch 3 i svekvacice su ukljucene.
3. SONG ch3 MIDI/*USB ch3 ali su kvacice iskljucene na svim elementima u ovome redu.
4. RECEIVE> samo je MIDI/USB ch3 oznacen kao SONG

Ako sta jos nije jasno ;) samo ask me, pozz

fico 27.08.2008 21:14

Evo covek se je potrudio i napisao ti sve detaljno kako i sta ide da ti terca radi .Samo me buni ovo sto pise multilayer terca i to da sviraju u njoj 3 instrumenta jer koliko ja mogu da primetim kod sebe na sintu u terci svira njih 4 ili cak 6 onda je to stvarno multi .


Trenutno vrijeme na Forumu 12:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org