YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa 2x pro ili pa 700 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31924)

davidt 10.09.2020 23:32

Korg pa 2x pro ili pa 700
 
Pozdrav imam nedoumicu u vezi ova dva modela. Pa 700 noviji svakako, ali pa 2x pro deluje kvalitetnije. Sa druge strane su mnogo vise svirki odradile nego pa 700. Sta kazete korgovci? Sta je bolje kupiti?

Humu 12.09.2020 09:55

Opet cu ja biti dezurni krivac i odgovoriti. 😁 Pa2x je kultni model klavijature. No, cim ima taj status znaci da je prilicno stara klavijatura. Pretpostavljam da velika vecina ima pa2x iz potrebe svirki, a ne da im stoji doma. Dakle, rabljena je cesto i puno. Iako je odlicne izrade, mane su joj na nekim serijama lampice na tasterima koji se cesto moraju promijeniti. Na razglasu odlicna. Za svoje vrijeme top model, danas ipak tehnoloski zaostaje za novim modelima. Pa700 je s druge strane posljednja generacija klavijatura serije Pa. Kvalitetom izrade ne parira pax serijama klavijatura, ali tehnoloski i zvukom je odmakla. Tasteri su joj od gume i nemaju kvalitetu pax serija. Unatoc tome odlicne su klavijature za svoju cijenu. Teoretski ne moze biti svirana dulje od 3 godine jer je model izasao 2017. Nova tehnologija omogucava svasta jer je hardverski i softverski napredniija. Uvijek sam za novo, ali to je samo moje misljenje. Netko ce ti opet reci da uzmes pa2x iz svojih razloga. Netko je jednom rekao zelis li uzeti 10-15 godina star Mercedes ili novu Škodu.

cleaner 12.09.2020 11:30

Ako tako gledamo onda mozemo vidjati na ullicama mnogo starih Audija 80 [tkz jaje] KAO NOVI dok su se mnogi mladji [npr Fiat] raspali.
Pa2x je po mom kriterijumu tezak kao mrtvacki sanduk ali je jako kvalitetna klavijatura a pa700 nikad nisam imao u ruci ali sam ga slusao kod kolega. Moze mnogo dobro da zvuci a o kvalitetu nek pricaju oni koji ga imaju ;)

davidt 22.09.2020 23:29

Hvala vam na odgovoru. Jel ima jos kolega koje bi polemisale?

bojanzivkovic 23.09.2020 12:53

Pozdrav,
Da budem kratak... imao sam PA2X , trenutno imam PA4x i PA700.

I kad pogledam kakva nam je publika i gde sve sviram ...PA700 je premija!



Ako zelis dobru sliku na binu, Vokoder, Slider´i, ako su bas 4 izlaza potrebni uzmi PA2x i naravno ako volis polu klavirsku dirku na kojoj bas nije zgodno svirati pravu virtouznu balkansku muziku. I naravno ako sviras na velikim sistemima gde bas sve izlazi, jer tu kad stavis klavijaturu pored klavijature cuje se i oseca ili bolje receno osecamo mi sviraci razliku (Bas frekvencije su tu na PA2x dosta konkretnije sto znaci da bolje izlazi) ALI kao sto sam rekao samo na velikim sistemima. Pa2x ima i problem sa diodama koje cesto crkavaju. Tezina i velicina klavijature cesto zna da pravi problem.



Ako sviras vise manje svirke ili na manji razglas a ne na velikim sistemima sve je na strani PA700.

Lagan za transport, ekran bolji, bolje editovanje ritmova i boja, cita iz setoveza sad od svih Korgovih aranzera, novi sound procesor itd.itd.

Za moju svirku mi i dirka odgovara i ako je plasticna, naviko sam vec.



A sto se tice "kvaliteta" izrade:

Drugovi da li vi bacate klavijaturu kroz salu, kafanu, sator, diskoteku ili gde vec svirate, pa da mora da bude kao tenk izradjena?
Mislim da nije bitno da li je kuciste metalno ili plasticno, zato sto treba paziti i cuvati instrument kakav god bio.


Moja preporuka je definitvno PA700!
Novo je novo ;)

Humu 23.09.2020 16:57

Pozdrav , odlican opis. Nije moj prigovor sto je plastika nego ipak inzenjeri mogu dati vise obola prilikom izrade kucista. Pa700 je top na razglasu. Citam neke kolege koji takoder smatraju da je Pa2x jedan od najboljih, ali uvjetio sam se kako Pa700 zvuci vani, a to je top.

nikadvisekorg 28.09.2020 22:17

Pa2x je vreme pregazilo. Jedan pa600 radi neuporedivo brže, a kamoli pa700.... zvučno tu i tamo, sve je na strani pa700, novija tehnologija, brdo materijala.... pa2x je dobar ako hoćeš da imaš lepe bicepse....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

davidt 29.09.2020 10:45

Hvala. Odlucio sam se definitivno za pa700. Konsultovao sam se u medjuvremenu sa majstorom koji popravlja klavijature pa mi je bas pomenuo problem dioda na pa2x pro. Hvala svima na odgvorima

Humu 29.09.2020 13:47

Nisi promasio. Pa2x treba ostaviti njegovom vremenu. Pa700 je sadasnjost. Odlican mid aranger. Kosta, ali isplati se.

yamahapassion 06.10.2020 02:34

I ja sam skoro uzeo pa700, imao sam i pa2x, pa3x, pa4x, i nikada ne bi uzeo pa2x pre pa700,pa cak i pa600... tezina, dirke, noviji os... sve to ima svoje


Trenutno vrijeme na Forumu 04:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org