YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako ubaciti ritam u PA 50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2196)

paragovo 14.07.2007 14:08

Kako ubaciti ritam u PA 50
 
Posto dugo sviram harmoniku pa sam se odlucio i kupio pa 50 za pocetak ali mi ovo sve se cini komplikovano.Mucim se vec dva dana da ubacim ritam ali ne ide cisto da probam pa me to sad muci. Narucio sam za njega HD ali kad ne uspevam sa flopija kako tek onda sa HD ili ja nemam pravi fail ali stalno kad pritisnem load pokaze Load failed press exit.pa bi zamolio koga da mi pomogne proceduru kako ide to sve ili da mi neko da link ili fail cisto da probam.
Unapred se zahvaljujem

Denis19 15.07.2007 03:59

Druze,

Ides na load i kad dodje da loadujes otvori folder u kojem je set znaci ides na OPEN i onda unutra ce biti drugi folder u kojem je set. taj folder kad vidjas onda idi na load. ako nebude folder i budes samo vidjo GLOBAL, PERFORMANCE, PROGRAM< STYLE, onda samo posebno load sve. znaci posebno global, performance itd. Ako treba jos pomoci javi se na email. POzdrav

blatusan 15.07.2007 11:19

Prvo trebas normalno skinut SET za PA 50 ,60 80. Onda prvo sto trebas uradit je da izbacis taj SET iz ZIP.FILE ili RAR.FILE. To je najvaznije. Prebaci kompletan SET na disketu zatim stavi disketu u PA50 idi na tipku DISK zatim LOAD zatim potvrdi LOAD onda cekaj. A ako neces sve da ti ubaci sa tog seta onda mozes pojedinacno. A u jednom setu se nalazi slijedece: GLOBAL(tu ti je kako si podesio sistem npr. dal da sviras sa cijelim akordom ili samo sa jednom tipkom zatim SPLIT POINT) onda imas PERFORMANCE(PERFORMANCE ti je taj da kazem MOTOR za boje na njemu pravis efekte raznorazne terce i sta ja znam) zatim PROGRAM(PROGRAM ti je boja krace receno PCG i nju ubacujes u PERFORMANCE a takodze u PROGRAMU imas i USER DK sto su ti bubnjevi koje nemas mozda u klavijaturi i koji su razliciti i jako dobro dodzu vjeruj) Zatim imas STYLE(STYLE je ritam ili kraceno receno STY.) To ti je osnova dakle, eh a ako hoces svako pojedinacno da LOADAS onda kad ubacis disketu i kad odes n DISK onda LOAD onda markiraj taj SET onda pritisni F3 (to je da otvoris set) I sad mozes opet pomocu F2 sve jedno pojedno od gore navedenih stvari da loadas. Ima jos drugi rijesenja al da sad nebude previse da se zbunis. Prvo testiraj ovo do sad napisano i kad trebadne jos javi!
Pozdrav,Alen!

paragovo 16.07.2007 19:53

Svaka cast momci ako ne pitas i neznas sad tek kad vidim prosto ko pasulj sto bi rekli u narodu.
Mozda previse pitam ali kad smo vec tu trazim po internetu te setove ali slabo ima za PA50 ubacio sam BANE.SET ali nije to sto mi treba dali ima ko da mi da link gde ima da se skine boje i ritmovi Juznog Vetra i boje harmonike i ti ritmovi koje se pretezno koriste u nasoj muzici biobi jako zahvalan.Ima dosta za PA80 ali neznam dali moze na PA50 bojimse zeznucu nesto.
Zaovo vam se stvarno zahvaljujem.
pozdrav.

paragovo 16.07.2007 21:28

Ja se izvinjavam ali video sam na download sekciji da ima pa sad isprobavam
pozdrav

Denis19 16.07.2007 21:32

Jarane ako ti treba set javi mi poslati cu ti set koji ja koristim sto mi je jedan covjek poslo kad ga je napravio. Malo sam izmjenio neke stvari po mom okusu ali mislim da ce ti se svidjati posto i ja sviram harmoniku inace pa mi je sve po tercama haman u setu ali sve su terce harmonike. Harmonike su isto sa juznog vjetra u setu isto pa ako hoces poslati cu ti samo javi.

blatusan 16.07.2007 22:25

Imas druze trazi na DOWNLOAD CENTAR ( JAZZ.SET )
Jedan od najboljih setova za mene!
Pozdrav,Alen!

paragovo 16.07.2007 22:28

Hvala jarane samo poalji, evo vec sam komsije izludio sa svirkom.
Pozdrav

nikola lav 09.10.2012 11:50

takodje i meni treba pomoc oko ubacivalja setova u korg pa 50 sd

vec godinu dana sviram na jedan set koji mi je bio u klavijaturi....
sad sam skinuo gomilu navih setova za pa 50 ali mi je problem kako da ubacim u klavijaturu...
moze li mi neko detaljno objasniti sta i kako da uradim, takodje me i interesuje sta sve treba da ubacim od fajlova u sd karticu da bi mi se pravilno ocitao u klavijaturi.... skinuo sam te setove i svi su u zasebnim folderima...
pozdav i unapred hvala

Dell 09.10.2012 13:06

Najbolje bi ti bilo da ucitavas setove jedan po jedan. Kad naletis na ritam koji ti se svidja zapisi ga na papir ili na mobitel ili na pc i obavezno pogledaj koji je drum kit na tom ritmu, jer postoje (rijetko, ali postoje) ritmovi koji su radjeni na poseban drum kit i kad se promijeni dobijes neke zvizdaljke i zvecke. Kad ti se svidi boja u performance isto je zapises, ali i zapises ako ima neka user custom boja iz programa, ako je fabricka performance ce je automatski "povuc". Kad tako ucitas sve setove i vidio si sta ti se svidja i sve zapisao, onda opet ubacis prvi set i ucitas ritam koji ti se svidja, eventualno drum kit iz programa koji koristi ili neku boju u programu koju ritam koristi u acc ili pratnji. Onda ucitavas performance i boje iz programa ako su user.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org