YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   PA50 ili PA50SD? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26709)

MarkoB 05.02.2014 22:01

PA50 ili PA50SD?
 
Ovako, do ujutru moram da odlucim sta da kupim, budzet mi je 50 000din (sto je nekih 450-60e) i izabrao sam dve odlicno ocuvane i "sredjene" klavijature, PA50 za 410e i PA50SD za 460e, stim da cu pokusati da zakinem koji evric, znaci konkretno me interesuje jel ta razlika u ceni opravdana? I jel neko moze da mi pojasni tacnu razliku izmedje ove dve, PA50 ima flopi i HDD, a SD ima SD karticu i to je to?

Hvala.

skoricnik 05.02.2014 22:20

Sam si sebi dao odgovor na pitanje.

Ja bih uzeo SD, upravo zbog te SD kartice, a i veca je sansa da je novija klavijatura jer su SD modeli poceli da se proizvode dosta posle obicnog.

Yikwo 05.02.2014 23:38

Moja preporuka da ako ikako mozes dodas jos koju kintu (50-100 eura) i uzmes pa80 sa flash karticom i samim tim ces imati mogucnost da ubacis semplove ...

Simbad84 05.02.2014 23:57

Ni jedna nema HDD, PA50SD ima citac SD kartica,a stariji model PA50FD ima citac flopi disketa koje je nemoguce naci,jer se vise ne prave,a morao bi da imas citac i na kompu da bi prebacivao setove,tako da ti je bolji SD a i novija je klavijatura...

I v a n 06.02.2014 21:49

@Simbad84

Ima PA50 sa HD.Moj primerak takodje ima HD.


Ako mislis da vise sviras nego da pustas midi fajlove uzmi bilo koju,ako bi da pustis po neki fajl uzmi SD.Kartice su jeftine a i lakse ces da ubacujes pesme...

rolandx 06.02.2014 22:10

SD! Nemas pojma koliko ces sebi olaksati zivot. Hajde da krenemo od osnovnog da je SD novije godiste ( proizvodnja) pa do toga da se flopydiskete danas retko i nalaze a i ne proizvode i da je sa njih ograniceno ucitavanje na hard na oko 4Mb.. ispravite me ako gresim... Stim da ako NEMAS HARD ... SD je tu da sa nje direktno ucitas sta ti treba..( midi, kakaoke, set....) dok floppy kao sto rekoh muke muke i muke.... Secam se svog IS50B (tada pa3x)... kao pocetnik, pola midi pola svirka i muke zive... Dakle SD! Nema kompromisa.

palachinak 07.02.2014 00:32

Ja imam Pa50 HD 40gb, naravno da ga nikad necu napuniti koliko god fajlova i setova stavio na njega, ali je takvo cimanje prebacivati sa kompa da je to strasno!!! Dva puta mi je zablokirao HD, morao sam da ga formatiram pa opet da ubacujem oko 300 fajlova preko floppy-a, to ti je otprilike ceo dan!!! Iz iskustva ti kazem, ako vec hoces pa 50 uzimaj SD !!! A imas opciju da te pare stavis na Barsu i Real i uzmes Pa 800 !!!

Simbad84 07.02.2014 02:14

Mislim da je HDD vise kao dodatna oprema,nema ga svaka klavijatura,mnogi su kasnije ugradjivali,a memorija flopi diskete je 1.44Mb.

MarkoB 08.02.2014 17:52

Hvala svima.

Uzeo sam PA50SD, sledece nedelje bi trebao da stigne, samo da pitam, jel u njega ide obicna SD kartica?
Highslide JS
Tj ovako nesto? I koliki je max. podrzani kapacitet kartice? Treba i karticu da kupim.

makl 08.02.2014 18:29

Ja ti imam pa 50 sd, imam karticu od 4 gb, i najnormalnije sve ucitavam sa nje u klavijaturu, mada su neki ovdje spominjali u nekim temama, da ako je veca od 2 gb hoce stekat ponekad...ja nisam imao nikakvih problema do sad, a ima 4 gb moja sd...u njega ide ova kartica desno sa tvoje slike, ona manja ide u mobitele, a ovo vece je kuciste za nju, ali imas i za kupit cjelu takvu karticu veliku...pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 07:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org