YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa 600 razdvajanje ritma i solo boje? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27053)

yamahapassion 21.04.2014 23:35

Korg pa 600 razdvajanje ritma i solo boje?
 
Kolege ,imam jedno pitanje za vlasnike klavijature pa600. Zanima me da li je moguce na neki nacin podesiti na klavijaturi da se solo boja moze pojacavati i utisavati nezavisno od ritma? nesto kao slajder na pa800 npr., ali posto pa 600 nema slajdere,, da li bi se moglo to na drugaciji nacin izvesti? na pa600 ima samo potenciometar za master volume i jos jedan "balance" potenciometar koji ako se pomera u korist solo boje utisava ritam sekciju a to meni ne odgovara. Bilo bi bolje da moze da mu se dodeli komanda npr. da se kontrola volumena odnosi samo na solo boje, ali nigde nisam nasao da je to izvodivo. Ako neko ima neku ideju kako bi se to moglo resiti, bio bih zahvalan da podeli samnom. hvala unapred svima.

Korg007 21.04.2014 23:39

Ako ti nije mrsko jednom sjesti, pa svaku boju (performansu) iznivelisati u odnosu na ritmove, tako bi trajno riješio problem.. :)
Tako sam ja uradio sebi, i miran sam..

grandia 21.04.2014 23:59

zar tu ne bi pomagao neki midi-controler? nesto malo, sitno ...

Ace 22.04.2014 01:08

@yamahapassion
Nije moguce pojacavati samo solo boju na Balance slajdera. On radi prvenstveno za ritam sekciju i eventualno za Solo boje obrnuto proporcionalno sa Ritam sekciju. U Global - Controllers je tradicionalno kod Korga podesavanje za to, i kod pa600 imas dve opcije, samo ritam ili ritam + boja. Mada ako mene pitas odlicno je ovako, proslu nedelju sam ucitao jedan set gde je Balance radio samo za ritam sekciju pa odma mi doslo cudno .... stvar je u navike.
Inace ja nisam vlasnik pa600, tako da ne ispunjavam kriterium koji si postavio :lol:
Uzeo sam slobodu da pisem jer sam proveo dosta vremena u sredjivanje ovu klavijaturu.

rolandx 22.04.2014 07:18

Prilikom nivelacije jačine odnos ritma i solo, balance sam konstantno držao na 10 sati,... na slovu B...(alance). Time sam dobio ,,lufta" da ukoliko je solo za nijansu tiši, okretanjem ka sredini balance-a, pojačam desnu ruku i to je sasvim dovoljno. Naravno i smanjivanje je okretanjem u levu stranu... E sada zavisi od ozvučenja, ukoliko se desna ruka ucini generalno slabija cak i sa balance na slovu B, smanjiti generalna pojacavanja za Drums, ACC, Bass ( global-general control... tu imate ta tri slajdera). Njih od početka držim na 115, za svaki slučaj ;). Ostavio sam mogućnost da pojačam sve u odnosu na desnu ruku ili sve smanjim naravno....

zukae 22.04.2014 09:17

Moze i sa ekspresionom pedalom.

yamahapassion 22.04.2014 14:55

@Ace: ma nema veze drug, ja sam napisao za vlasnike pa600 zbog toga sto vi koji svirate serije pa50, 60, 80, 500, 800, x1,2,3 nemate tih problema. Tamo imaju lepo slajderi pa mozes u real time da radis kako hoces, a ovo je specificno za pa600 i 900 da imaju potenciometre, pa sam mislio da se slucajno neko nije sreo sa tim problemom i resio. Iskren da budem mrzelo bi me da se zezam sad i nivelisem performanse i ritmove posto sam ih dosta nabacao, pa bi tu bilo posla. Ovo za midi kontroler mozda nije losa ideja, molio bi kolegu grandiu da objasni malo poblize kako bi se to moglo izvesti i sta bi mi trebalo za to. I pored svega toga mislim da bi ovo sto mi je kolega zukae preporucio bilo najpametnije i nemam pojma kako se ni sam nisam setio toga :D mislim da ce morati da se pazari jedna expression pedala, i da me ne boli glava vise :D
Hvala svima na savetima

Todorgm 22.04.2014 15:30

Ja koristim expresion pedalu i nemam tih problema

dmmacak 22.04.2014 16:06

Druze logicno resenje je expression pedala. Obe ruke su ti na dirkama. A da kupujes neki kontroler, koji bi koristio poput slajdera, treba izdvojiti ko zna koliko kesa. Mozda caj i skuplje nego pedala.

zukae 22.04.2014 17:01

Samo pazi da je pedala kompatibilna. Mislim da pa600 radi sa exp-2.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org