YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa-50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6402)

roccodx 27.10.2008 16:04

Korg pa-50
 
Pozdrav raja imam pitanje za vas,jeli mi neko moze reci da li postoji program za konvertovanje boja sa npr. tritina lee na format korga pa-50 ili da mi da tacne informacije koji format koristi za boje korg pa-50 i sa kojeg formata se moze konvertovati na format korga pa-50 i gdje da nadjem dobre boje za ovaj korg moj pozzzzdrav evo e-mail ako bude trebao: *********************

Alix 28.10.2008 22:05

Momak kako možeš da postaviš temu PA50 među Workstatione-Solo?
Daj brate prije nego što postaviš temu pročitaj pravila i forum...
Tvoje pitanje koje si postavio bilo e odgovoreno više puta...Dakle pregledaj malo i pročitaj...

Damir_Coma 27.06.2010 22:42

PROGRAM boje KORG PA50
 
Kolege, da ne otvaram novu temu, htio bih zamoliti nekoga da mi pojasni detaljno PROGRAM boje na korgu pa50, znaci kojeg su formata, kako su ustvari nastale, da li je moguce napraviti neku, kako ih je moguce praviti.. itd? Hvala.

skoricnik 27.06.2010 23:18

Program boje na svim PA serijama su u *.PCG formatu.
Drugacije se zovu ROM (Read-Only memory) boje, sto znaci da je od njih moguce praviti kombinacije, ali nije moguce brisati iz ROM-a ili dodavati.
I ROM boje su neka vrsta semplova, samo mnogo slabiji od ovih danas sto mi koristimo.

Pozdrav

Ace 27.06.2010 23:58

Druze u duboke vode pokusavas da udjes. Cela nauka stoji iza pravljenje boje.
Boje su u PCG format, ali svi korgove boje su u taj, a nisu sve iste. Tako da nemozes sve boje u PCG format ucitati. A nastale su sa zvucnom sintezu t.j. kod Pa50 Hi sinthesis zvucni generator.
Inace boje su semplovi ali fabricki semplovi tako da nisu bas neke kozna koliko dobre za nasu balkansku muziku.
U SAMPLE postavljas multisemplove na tih oscilatora za svaki posebno(na 1 oscilator moze 1 ili 2 multisemplove) i podesis osnovu (transpose, octave itd.)
U BASIC i podesis broj oscilatora i osnovu Polifinska ili monofonska
U PITCH podesavas osnovne stimanja, kako ce koji oscilator zvucati postavke oko bendera.
U FILTER je neznam za drugima ali za mene najtezi deo (verovatno jos ga nisam proucio). Tu se podesavaju neke stvare oko osciliranja, rezonance. Svugde gde ti pise AMS mozes postaviti kontroler t.j. preko sta ces kontrolirati tu filtraciju (moze preko bendera, velocity, pedale ....itd)
U AMP se podesava glasnoca, balans, i modifikacija glasnoce. Tamo gde imas Velocity intensity ili LFO intensity mozes postaviti broj koliko jace da bude sa direktni uticaj na boju ili taj broj ostavis na 0 a postavis kod AMS neki kontroler i intensity koliko jace da uticaje taj kontroler na boju (korisna stvar recimo za harmonike posto si rekao da si probao praviti, mozes napraviti da preko bendera stisavas harmoniku da bi dobio neka realisticnos i dinamiku vucenje meha)
U LFO (Low frequency oscillation) podesis waveforme po tvoj izbor i to daje neka modifikacija zvuka. Tu podesis osnovne stavke za waveformu. I sad trebas nastelovati uticaja na LFO vrz multisempla. Na pa500 je u Filter, ne secam se verovatno je tamo i u pa50. Imas "Filter LFO mod" gde podesavas uticaj dali direkstno i sa koliki intenzitet ili preko AMS t.j. kontroler. (princip sam vec rekao kod AMP)
I ostaju EFECTS .... kod njima je vise jasno, podesis efekte, stavke oko njima, FX send, FX amount i to je to.

Da bi ucio pravljenje boje treba ti i dosta i poznavanje engleski jezik.
Ja nisam neki ekspert za ovo ali evo podeli sam ono sto sam do sada naucio. Mozda nesto i nema na pa50 od ovo sto sam napisao ali veci deo je isti.
Pozdrav

driftkiller 28.06.2010 00:11

Kolega Ace samo da ti dam potporu da je tvoj post posve ispravan i da sve sto si napisao postoji na Pa 50.

Pozdrav svima

Damir_Coma 28.06.2010 22:47

@acekorg hvala kolega puno na odgovoru i detaljnom objasnjenju. Pa pocelo me zanimati to jer vidim u USER program bojama da ima naziva koji mi ne izgledaju kao fabricki :lol:, pa mi palo na pamet da bi se moglo napraviti nesto KAO sempl i ubaciti, ali mi nikako nije jasno kako i u kojem formatu. U svakom slucaju hvala svima na odgovorima.

stefani91 31.07.2010 13:13

Imam jedno pitanje vezano za ritmove, pa da pitam ovde da ne otvaram novu temu. Zanimam me sledeće. Da li je moguće obrisati ritam koji vše ne želim koristiti, a da ne bude na sledeća dva načina:

1. Da se pregazi novim ritmom. . .
2. Da se ceo set snimi na flopi, pa da se obriše sa flopija taj ritam, pa da se ponovo ubaci set. . .

jednosatvnije, da li je moguće direktno brisanje dok je set na klavijaturi?

u pitanju je korg pa50.

Hvala puno unapred.

skoricnik 31.07.2010 15:42

http://yu-midi.org/forum/showthread....isanje+ritmova

stefani91 31.07.2010 15:53

Super, to je to, samo je izostavljeno nešto. Sve se ono uradi samo se pritisne fd, na f-1 tasteru da se prebaci da piše ssd. Onda je valjda na prebačen na memoriju klavijature i briše. Hvala na linku. :)


Trenutno vrijeme na Forumu 20:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org