YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   terca MILJACKA pa500? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18889)

cane612 17.05.2011 10:02

terca MILJACKA pa500?
 
hteo bih da vas pitam kako da namestim tercu za miljacku (msm da je donja -3) ali hocu da je namestim preko SUB SCALE i onda samo ukljucim ensamble efekat dual = -3! ako neko zna sta da namestim u SUB SCALE posto stvarno pokusavam da ga razumem ali mi ne ide nasao sam harmonsku , i molsku tercu ali nikako ne mogu da nadjem lestvicu koju mogu da sviram na primer, Nisam te se nagledao (Am) a da kad pritisnem G# da mi se cuje terca? tako i kod miljacke kada sviram ton F# ( posto sviram iz Gm ) nece da svira tercu zato sto je tako verovatno namesteno SUB SCALE! Unapred hvala :D

Ace 17.05.2011 12:48

Nije donja nego je gornja
Da je namestis tacna nikako nije moguce preko Sub scale ..... jedino oscilatorska u ovaj slucaj.

Inace kad je vec za Gm:
Stavi Key na C
U ensemble ce biti na +3.
I ton Cis i Fis na skalu je na +99 sigurno.
E sad ovako ce ti Fis svira fals. Ako hoces da ispravis Fis onda ton Fis vrati na 0 ali u taj slucaj pa terca na Dis ce da ti mulja pa sad ti vidi koji ti ton ne treba taj neka sviri fals ali u Miljacku oba ti trebaju.

negovan 17.05.2011 15:52

U forspilu se prvo svira donja terca, pa posle prelazi u gornju... Jedino da nadjes namensku tercu za ovu pesmu, ili oscilatorsku...

cane612 17.05.2011 19:23

a gde da nadjem oscilatorsku tercu ? jel to neko uopste radi , to tek ne znam kako da radim!

Ace 17.05.2011 20:05

Evo sad vidim nece biti moguce ni oscilatorna napraviti tacna. Razlog je sto u skalu ako sviras iz Gm ton Bb je transponiran za +4 a njegovi dva susedni tona A i H su transponirani za +3. A u Keyboard range u sound mode nije moguce namestiti samo jedan ton na jedan oscilator. Pade mi na pamet druga varijanta mada je dosta komplikovana i zauzimala bi 2 user sound mesta. T.j. moguce bi bilo da se taj ton Bb odvoji i ide preko nova boja .... a u Style play je moguce u keyboard range namestiti da jedan upper svira samo jedan ton tako da terca za dve oktave bi bila izvodljiva.

@cane612
Znam da je za tebe ovo sto pricam prekomplikovano. Eto ako ti se isplati da ti terca zauzima 2 mesta za boje u Usera, ja cu pokusam da je uradim ako si zainteresovan.
Inace pisao sam ovde o oscilatornim tercama pa procitaj, naucices nesto ;)
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14736

Ace 19.05.2011 16:29

Sad sam probao da uradim ovakva terca .... ali ispalo je da je nemoguce.
Nije moguce ni u Style play ni u Sound da se na Keyboard range dodeli jedan ton (mora minimum 2).
Ostao mi jos jedan adut u rukav ...t.j. kombinovati i u sound mode keyboard range i u Style play pa sa oba ograniciti na jedan ton. Ali u ovaj slucaj pa za 2 oktave terca trebali bi 3 user mesta. To vise postaje smesno, za jedna terca trositi 3 user mesta za boje. Odustajem od ovoga, ukoliko najdem neko bolje resenje javicu ovde iako iz sadasnje gledne tacke ne verujem da ima drugo resenje.

ella 85 19.05.2011 18:21

ja odavno terce pravim i tacne su 100 %,tako sto u soundu jedan oscilator stavis npr harmoniku normalno i nju fixiras u menu-pitch-fixed,a drugu harmoniku (osc 2)napravim transpoze +4,i kad tu boju ubacis u performancu onda preko sub scale samo spustis odredjene tonove na -99,naravno sub scala ne djeluju na fixirani oscilator,bilo kakvu tercu da sam pravio nikad mi nije nista fulalo,zasto svi bjeze od ovakvih terci,a meni se cine jednostavne

Ace 19.05.2011 18:50

@ella 85
A zasto ti je ta boja na +4 posebna .... kad mozes preko ensemble da stavis transpose na +4 na bilo koju boju ?

ella 85 19.05.2011 20:24

momak,kad na enseble dignes za +4 digne se i osnova i terca za 4,a ovako kad sub scalom odredjene tonove spustis za -99 (znaci za pola tona)a osnova ostaje fixirana znaci da svaki ton koji si snizio sub skalom ispada +3 a onaj kojeg nisi dirao ostaje +4,i ta terca nema greske ni milimetra sto bi se reklo

negovan 19.05.2011 20:31

Ta terca moze da se napravi preko DK... Cim je napravimo ,uploadovacu je ovde, ali trebace bas vremena... Pozzzz


Trenutno vrijeme na Forumu 01:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org