YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Problem kod snimanja, šumovi...(focusrite,audition) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29730)

b.o.Y.c.h. ČK 16.10.2016 13:28

Problem kod snimanja, šumovi...(focusrite,audition)
 
Pozdrav svima,

Nedavno sam kupio Focusrite Scarlett 2i2 da bi mogao snimiti nešto kvalitetnije snimke i bez onih sitnih šumova, clipova,pucketanja koji me izluđuju. Sada kada bi trebalo biti sve riješeno sa tom vanjskom zvučnom karticiom, prilikom snimanja multitrack opet čujem tu i tamo te šumove i više neznam što napraviti :(

Imam par programa pri ruci(cool edit 2.1, Adobe audition CC 2015, ableton, sound forge) i manje više se to na svima dešava, iako sam odabrao adobe audition jer mi je nekako poznat i nov. Tako da program vjerojatno nije kriv, ili nešto krivo podesim.

U sounds postavkama podesim recording focusrite USB, Format je 2channel, 24bit, 96000Hz studio quality. Na focusrite stavim switch na INST (Line, Inst)
U adobe audition podesim sample rate 96000, stereo channels, bit depth 24ili 32float, device class ASIO (ima još MME i WASAPI u ponudi).
Kod REC stavim Input stereo input 1

Potenciometri volumena su svugdje negdje na polovici, nigdje ne ide u PEAK, kablovi su novi KLOTZ.

Prilikom duljeg snimanja, isprobavanja, paljenja, gašenja dva put mi se desilo da u slušalicama koje štekam u focurite zbog playbacka nešto počinje zujati, brujiti tako da moram sve iskopčati i ponovo uštekati usb da bi dalje uredno radilo :/

Hvala svima unaprijed!

casper 16.10.2016 15:59

Za početak, isključi on board zvuk u BIOS-u.
Nakon toga napravi reinstal odgovarajućih drivera za zvučnu karticu. (pazi da li je OS 32 ili 64 bit)

USB kabl OBAVEZNO priključuj na matičnu sa stražnje strane računala, ne na neki front panel ili nedaj bože USB hub. Isto tako, USB kabl bi trebao biti kvalitetan, a ne onaj iz Kine za 5 eura.

sale_band 17.10.2016 13:36

A, sta snimas? Naj bitnije si preskocio...

b.o.Y.c.h. ČK 18.10.2016 10:57

Isključena je kartica u Manage Device-u, sve to štima. USB dobro uštekan, a kabel je originalni focuriteov. Ipak izgleda da je kartica sa greškom, več sam dogovorio razmjenu.
Snimam sebe kako sviram, nešto otpjevam i tako, nastup bi htio snimiti, ništa spektakularno, a opet želim fin snimak.

casper 18.10.2016 11:57

2 Privitaka
Ne mora biti da je kartica s greškom. Jel uzimaš drugu istu takvu ili neku drugog proizvođača?

Dosta je još detalja koji mogu uzrokovati problem. Sada kada kažeš da snimaš nastup, predpostavljam da to radiš s laptopom. Njegova konfiguracija može biti problem ali isto tako i sistem koji je u njemu. Pod obavezno isključiti sve nepotrebno poput antivirusa, interneta ... to je minimum, a dobro podešen sistem se svakako preporučuje. Skini ovo iz downloada, odličan PDF koji će ti pomoći vezano uz taj dio. Pored toga, postavke koje koristiš (96 kHz) su apsolutno nepotrebne za ovakve uvjete snimanja i sigurno su jedan od bitnih uzroka problema. To stavi na default 44,1 kHz.

Ako mijenjaš za drugu karticu, uzmi recimo Presonus Audiobox (100eura). Jeftinija je, a sigurno bolja opcija od ove koju si koristio. Ili neki od modela VLS22 ili više.

Ako ti treba isključivo zbog snimanja live na nastupima, možda nije loše razmisliti o uređaju poput Zoom h2n (160eura). Snima na SD karticu do 24bit /95kHz. U tom slučaju ti ne treba laptop i preko Line in radiš odlične snimke veoma dobre kvalitete. Koristio sam neko vrijeme njihov nešto stariji model, i mogu ti reči da sam bio oduševljen.
U kućnim uvjetima ovaj uređajčić recimo spajaš na komp preko USB i koristiš njegov mikrofon. Ne treba ti zvučna kartica, snimaš direktno u neki DAW, odlična stvar i relativno dobra snimka.

b.o.Y.c.h. ČK 18.10.2016 13:28

Najviše sam isprobavao na 44,1khz, ali svejedno nekad zablokira nešto, i zuji tako da moram iskpčati i krenuti ponovo. Dogovorio sam zamjenu za 22vsl uz naravno moju nadoplatu.

Vexon 16.04.2017 23:56

Na koliko ti je nastiman ASIO Buffer size ?

Sto imas vise kanala u projektu, buffer size postavi da je veci.. Ako imas malo i snimas samo vokal na gitaru ili matricu, postavi na 3 ili 4...


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org