YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Akordi i partiture (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Sinan Sakic - Ne trazi je sine (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7215)

hamso 23.12.2008 15:24

Sinan Sakic - Ne trazi je sine
 
Pozdrav ako neko zna akorde za ovu pjesmu ako moze da napise po mogucnosti iz tona evropa ili Em

Marko_kraljevic 26.12.2008 01:57

Sinan Sakic - Ne trazi je sine

C5 F5 D#5 C#5 C5 G5 Bbsus4 G#sus4 F#

F C F5 C#5 G# Bb

D# Bb G# C# F# Fm

Bbm D#5 G# F# Fm D#m


F5 C#maj7 Fm Bbm

D#5 G# D#5 C#/G# D#5 Fm

G#5

C#5 Bb Fm Bbm D# Fm


Bbm C#5 G#m Bbm B

Fm C5 D# C# G#maj7

Fsus4 Bb F# C F5

C#5 F# Fm7 G# F# Fm

Bbm D#5 G#


F# Fm D#sus4 C#m


Bbm G#


D#5 Fm Bbm C#5


G# C#5 Fm

C# Bbm G# Bbm

Fm C Fm

C# Bb Fm Bbsus4 G#5 F#add9

C Fm C#5 C5 G# F#5 C# Bb5


G# F#5 Fm

Bbm G# F# Fsus4 D#sus4 Fm Fsus4

Fm Cm/D# G#

D#5 G#maj7 Fm D#5 Fm


Bbm G#5 Bbsus4

Bbm Fm Bbm

G# Bb5 C#maj7 F

Fm Bb5


akordi su ispisani uz pomoc programa digital music mentor,koji za par sekundi nadje akorde iz bilo kojeg mp3 ili wav ..kome treba ovaj program ,nek mi se javi na private,poslacu mu u sto kracem roku..inace program je lak za koristenje i ima opcija da se bira bass pretrazivanje ili chord,pa 3 "nivoa" pronalazenja akorda:basic,normal i details..ovo sto sam gore copy je sa normal

harisfaz 27.12.2008 10:18

Pa sad koliko je sve ovo tacno!

vladimir68 27.12.2008 12:04

Šalji care,ali pošalji i ACTIVACION CODE,jer za free download (trial verziju) i netreba neka mudrost da se skine sa neta.Ili postavi samo aktivacioni kod kad si već tako uslužan.;)HVALA.

Marko_kraljevic 28.12.2008 02:03

program je full( )..a oko tacnosti je oko 95-98%( pa cak i 100%,sve zavisi od mp3 ..)..u svakom slucaju moze da pomogne,a ako pomaze -ne moze skoditi ;-)
a svako moze isproveravati tacnost akorda koje program nadje,,,pustis play i dok tece muzika,prati harmonije,menjaj akorde kako pise i kad treba,pa ce svako cuti ako "zaskripi" negde

Vule 28.12.2008 02:10

Svakako sjajan program za razvijanje sluha kod mladih muzicara i pocetnika...:D...nego hebeno malo sto neko ko je pocetnik pola akorada koje ovaj prg ispisuje ne ume ni da procita a ne da odsvira...:lol:

hagula 28.12.2008 02:50

ovaj sw i nije bas neki "znalac".testirao sam ga na instrumental koji sam ja odsvirao...(puno akorda dodaje u zapisu) a isti nisu uopste ni odsvirani.toliko i pozzz

Sejox 28.12.2008 03:43

Ovaj doticni program mi je poznat,ali ga iskreno nisam provjeravao jer kada sam prvi put vidio sta sve izbacuje-odustao sam od tog posla.

A zasto:
Evo, nije mi bilo mrsko da prebrojim sve akorde koji se pojavljuju u ovoj pjesmi, i ima ih kako sam ja nasao tacno 28.


C5,F5,D#5,C#5,G5,Bbsus4,G#sus4,F#,F,G#,Bb,D#,Fm,Bb m,D#m,C#maj7,G#5,B,
G#maj7,Fsus4,Fm7,D#sus4,C#m,F#add9,C,Bb5,F#5 i Cm.

Neki se pojavljuju samo jednom,a neki vise puta kao sto se vidi iz posta drugara Marka Kraljevica.

Zasto sam ovo napisao:
Dakle pjesma je od oko tri minute valjda i ima 28 akorda.
Da je u pitanju jazz muzika shvatio bih.Iskreno mislim da ovdje na forumu ni 99,9% muzicara ne svira ovu pjesmu sa ovakvom harmonijom.Upitno je takodje,koliki procenat muzicara uopste poznaje sve navedene akorde.
Cestitam svakome ko god svira ovu harmoniju i ko god uspije zapamtiti bar nekoliko pjesama koje mu otvori i ispise navedeni program.
Ja istina volim kad je pjesma malo slozenija,ali ipak najveci hitovi su radjeni
sa 6-7 akorda u pjesmi.Ovo je po meni pretjerano....

Da ne bude zabune,ne zelim reci da harmonija nije tacna,ali mi ne pada na pamet ni da probavam.Mozda je dobro za vjezbu i razvijanje sluha,ali brate....
Ko ovo sve savlada,ima sansu da postane vrhunski muzikant.

I na kraju ovaj famozni F#add9 sadrzi u sebi tonove:F#,A#,C# i G#.
Ovo je informacija prvo za mene a eto moze jos nekome da posluzi.;)

Ovaj post je napisan bez ikakvih pretenzija za neku debatu ili raspravu.
Niti slucajno.

Pozdrav,

Vule 28.12.2008 03:57

@ Sejo...evo ja cu reci...ova harmonija nema veze sa pesmom...
...kompozicija pod nazivom "ne trazi je sine" se izvodi iz E-mola...bar je ja tako sviram otkad je izasla a ovde nesto ne videh E-mol nigde...a vala ni Fm a ni D#m...:confused:

Mozda je ovo neka druga pesma...:confused:

vladimir68 28.12.2008 12:11

Program ima ˝3 nivoa˝ raspisivanja akorda (....-normal-......) i može se izabrati za bass ili ritam gitaru (ikonice.....)


Trenutno vrijeme na Forumu 11:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org