YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   TRITON: Tr vs Classic (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5514)

harisfaz 11.08.2008 23:08

TRITON: Tr vs Classic
 
Zdravo... Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju ova dva sinta i koji je bolji??? Pozzz svima

josipv 11.08.2008 23:13

Ajmo opet ispocetka .............(:|

Potrazi malo po forumu bilo je vec rasprava o tome......

korg_man 12.08.2008 00:24

Ma jednom rijecju Classic :-D
Objasnjenja su suvisna, a ako zelite, odite na www.korg.com sve tamo pise.
MISLJENJA FORUMASA SU INDIVIDUALNA!

BasariStudios 12.08.2008 05:35

Tu nemoze imati ni misnjenja, misljenje o nekim stvarima ne vredi i ne prihvata se.
Nemoze Fico biti bolje od Mercedesa samo zato sto neko to misli il to je ukus njegov.
Nekad trebamo pricati malo fakticki, dosta sa smesnim ukusima i misljenjima.
Ja bi se povratio od smejanja kad bi neko stvarno mislio da je TR bolji od CLASSIC.

Alix 12.08.2008 09:47

Glupost da se ovo raspravlja i da se spominje...
Mislim da je bio jedan post sa istom temom obrisan a novi se pojavio...
Kao što Nedim reče:Sramota da se ta 1 sintha ikako porede...
Žalosto kao neki nisu obavješteni ili pak nemaju GOOGLE da pročitaju specifikacije a vide poređenje...I još jedna stvar na Korgovom forumu ima bar 3-4 teme vezane na ovu usporedbu a i ovdje mislim da se je mljelo brašno na tom mlinu...

harisfaz 12.08.2008 10:20

mislim da nema na ovom forumu direktno poredjenje ove dvije klavijature, jer sam ipak malo trazio ali nisam nasao... pa eto, jos uvijek bih volio da mi neko kaze zasto je Classic bolji od tr-a i koje su mu prednosti, recimo ALIX, kako sam skonto ti imas Classic, pa ako ti nije sta, napisi... koristit ce mi ta informacija.. pozzz

Alix 12.08.2008 10:30

Auu....Kad bi govorio i poredio zamorio bi ljude na forumu jel bi napravio post preko cjele strane...Al samo par naputaka da logički razmišliš (bez poređenja naravno)...Korg Triton Classic je nasljednik legendarnog Trinity-a koji je od Le-ja stariji bar jedno 10 godina a mnogo bolji po svemu...Sam Classic je sinth iz 2000-te godine a u svoja vremena je imo astronomsku cjenu,međutim LE NIKAD nije imo ni sličnu cjenu,samo naziv LE (Light Edition govori svoje),Iako je Classic mnogo stariji,njegova cjena je i danas dana veća nego kod LE-ja...Ima touch screen koja je velika prednost jel za par sekundi dostupaš do svih fukncija dok se kod LE-ja moraš zezati s tipkama,točkićem,itd...Dalje,sami broj banki kod Classica i LE-ja se vidi:Classic 8 banki a LE 4...Isto tako Classic podpire MOSS-Board koji je babaroga za našu muziku,s njim se postižu nevjerovatne nijanse semplova,Classic ima i SCSI uređaj koji ima vrži prenos od obične kartice što je ima LE i goni se preko IDE kontrolera koji je dokazano sporiji od SCSI prenosa (zato i dulje treba da naloada semplove),ma ima tu još mnogo stvari ali ko što reče ne želim da zamaram narod s pisanjem...Inače daje LE ili TR bolji,misliš da ga nebi imo---Ali brate ruku na srce meni Classic odradi poso samo tako i zvuči ubitačno,jedino kad bi naletio na kakav Extreme mjenjo bi ga zbog Valve Efecta a inače zadržajem ga,Pozdrav!

harisfaz 12.08.2008 10:36

hvala Alix
 
hvala brate... puno hvala... samo sam htio znati osnovne stvari.. a zasto? posto imam tr-a, a jedan prijatelj prodaje svog classica, a ima i jos jedan drugi prijatelj koji je zagrijan za mog tr-a, razmisljao sam da svima ispunim zelju, i sebi, i prodavaocu, i kupcu, pa sam zato htio da se raspitam... uglavnom, bitno je da classic podrzava moss board.. jos jednom, HVALA ALIX!!! pozz

korg_man 12.08.2008 11:48

Jos nesto...
Classic je robusnija klavijatura i cvrsce konstrukcije.
Ima dva ulaza za ekspanziju sto je dosta vazno.

harisfaz 12.08.2008 14:09

Citat:

Originalno postovano od korg_man (Post 46304)
Jos nesto...
Classic je robusnija klavijatura i cvrsce konstrukcije.
Ima dva ulaza za ekspanziju sto je dosta vazno.

hvala i tebi druze... trebalo bi se ozbiljnije poceti razmisljat i pocet skupljat pare za classica... pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org