YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Dirke od pa900 u pa3x ??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27951)

Ace 14.02.2015 13:40

1 Privitaka
http://www.yu-midi.org/forum/attachm...1&d=1423914027

calevh 14.02.2015 14:02

Mozda je resenje neki M1 recimo, ili tako neka starija sprava sa boljim dirkama pa da se koristi kao master, tj. Samo dirke. Naravno preko midi kabla.
Alen P. U svakoj novijoj klav. Nije moguce nista iz drugih bez vecih hardverskih prepravki i zahvata. Sto se tice konektora, u velikom broju slucaja verujem da i to moze predstavljati problem. Nije ni malo laka ni naivna operacija.

dmmacak 14.02.2015 15:33

Ja bih uzeo odmah M1 nego staro je to, ko garantuje da ce ta klavijatura izdrzati i mesec dana a da se ne pokvari. A dali ima delova. Ja bih u svakom slucaju uzeo neku novu kvalitetniju master klavijaturu

Alen P 14.02.2015 16:28

Ne znam koliko od vas ima stvarnih iskustava s rastavljanjem klavijatura, ali ja sam gotovo svaku klavijaturu koju sam imao rastavio. Posljednje su bile pa1x pro, Tyros 2/3. Npr. koncept tipke kod Kurzweila k2000 i Pa1x pro je isti. Iza tipke je opruga-feder, koji se otkači i bez malo muke ona izlazi van. Dok je na T2/3/4/5, 9000/pro isti sistem kao kod npr Clavinove samo s lakšom tipkom i slabijim federom koji zapravo nije klasični feder, već kao elastična plosnata šipkica. Hardverski je nemoguće iz Tyrosa montirati tipku u Korg. Trebalo bi cijelu tipkovnicu s pločom s gummicama, pa preraditi konektor... Mislim da je puno lakše pronaći bolju klavijaturu s istim konceptom-istom tipkom koja možda ima drugačiji-jači ili slabiji feder, kao i drugačiji uteg (lakši ili teži, ovisno o potrebi korisnika). Mislim da je već nekada bio neki post na ovoj stranici ali ne znam gdje. Nedavno je U20 bio gotovo besplatno, u kvaru. A sjećam se da je na tom sintu bila fenomenalna klavijatura, koja meni osobno odgovara. A vjerujem da je npr. fatar tu klavijaturu radio i svojevremeno u 10-ak modela. Kao što sam rekao, kad bi bilo moguće promijenio bih u pa600 klavijaturu iz M1.

Pogledajte razlike između tipki na ebay-u npr. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...+keys&_sacat=0

Tu možete vidjeti koji modeli su slični isti...
Dodato:
I još... Sistem tipke na Roland U20 i na Tyrosu je vrlo sličan. A moguće je da je i isti.

http://www.ebay.com/itm/Touche-Clavi...3D400251265836
Dodato:
MOžda sam naporan, ali zamislite pa500 s tipkom od U20 ili M1. :=)

rolandx 16.02.2015 22:27

M1 je u svoje vreme bila zver... Spram toga i ima takve dirke... Pa500 u svom vremenu nije ni blizu toga, otuda taj kvalitet. Sve ima svoje...

bojanzivkovic 17.02.2015 15:10

Proveo sam ove dane radno pa reko da se pridruzim opet :)
Momci ja sam samo pitao dali ima neko iskustva sa menjanjem dirke na Pa3x i dali i koliko je to moguce, nista vise nisam hteo da znam.
Dali je to od pa900 dirka ili od neke druge ... nema nikave veze.

Milan$
je u principu sve napisao i definitivno smo istog misljenja da na pa3x sa fabrickom dirkom nemoze se svirati na onom nivou na kojem bi stvarno neko mogo da svira, nego se svira po mogucnosti koja dirka pruza.

...reskiram da idem u off , izvinjavam se unapred
@Rolandx
Ovo ce delovati malo argantno sto cu da napisem ali je tako
Apsurdno je da sam prosli petak samo sa gitaristom vlasku svadbu od 500 gostiju sa aranzerom od 16-05 casova presvirao.
Takodje u subotu klasicnu becku romsku svadbu gde se svasta nesto od repertoara trazi isto samo sa gitaristom presvirao.
Mislim da netreba vise da pricamo na kom nivou i koliko znajne balkanske muzike tu treba.
Jeste poneo sam i M3 zbog meni odgovarajucih dirke nosim.
Da je ta dirka na pa3x presvirao bih oba veselja samo na jednu klavijaturu

Pljunes 3200,- eura za Pa3x i moras da poneses jos jednu klavijaturu zbog dirke da bi mogao da 100%.
A svi znamo kako je kad nosis dve klavijature sa svirke na svirku.
Znamo mi svi daje kvalitetnija uradjena dirka na pa3x ne pruza to sto treba mnogima koji sviraju narodnjake.

rolandx 17.02.2015 15:38

Citat:

Originalno postovano od bojanzivkovic (Post 277617)
@Rolandx
Jeste poneo sam i M3 zbog meni odgovarajucih dirke nosim.
Da je ta dirka na pa3x presvirao bih oba veselja samo na jednu klavijaturu

Pljunes 3200,- eura za Pa3x i moras da poneses jos jednu klavijaturu zbog dirke da bi mogao da 100%.
A svi znamo kako je kad nosis dve klavijature sa svirke na svirku.
Znamo mi svi daje kvalitetnija uradjena dirka na pa3x ne pruza to sto treba mnogima koji sviraju narodnjake.

Napisao sam da Pa900 nema ni približno slične dirke kao M3 i to je činjenica. Ako pročitaš moje predhodne postove, spomenuo sam da Pa3x ima kvalitetnu dirku, sigurno kvalitetniju od Pa900, ali ali ali... To što dirka umara, verovatno što tkzv profesional arranger nije osmišljen za 100 od 100% u svakom smislu. Da li je recimo na Tyros 4 ili 5 isti problem? Verujem da nije. S toga se vlasnici Pa3x-a moraju pomiriti sa činjenicom da za ozbiljnije i dugotrajnije solo deonice sebi priušte upravo workstation. Budženje nema smisla.

Da li si probao Pa3x Le? Da li ti na tom aranžeru odgovara dirka? Ne gubiš mnogo ali ukoliko je dirka bolja, zašto da ne...

Daleko od toga je svim mojim postovima, da je dirka fantastična za našu muziku, ali činjenica je da je kvalitetna. Blago onima koji sviraju dugmetaru. U startu znaju zašto su dali novac za preradu...

sale_band 18.02.2015 12:25

Ja sviram pa3x vec oko tri godine, vecinom radim sam i mnogo soliram, ponekad satima.
Dirka jeste losa (teska, spora, duboka) ali sta je tu je.
Vazno je da vam je klavijatura u sto pravilnijem polozaju naspram ruku ako ne zelite da dobijete upalu zgloba, sto se meni desi ako slucajno nisam u dobroj poziciji.

U poslednje vreme razmisljam da pocnem da nosim Roland A500 kontroler pa da na njemu soliram.

Neko je spomenuo vlaska kola, na pa3x nema sanse da se svira splet vlaskih kola nekih 15-20 minuta sa tempom preko 160 a da vas ne zaboli ruka, sem ako niste terminator

bojanzivkovic 18.02.2015 20:09

Moze sve da se svira ali ne 100% tako kao sto bi se moglo .... samo toliko koliko dirka dozvoljava bas zato sto je spora itd.
I dirka PA3xLe je ista kao na pa3x , juce sam je bas probao u radnji.

@sale band
master-klavijaturom nemoze se kontrolisati svaki parameter Performance-Boje ,
sto znaci da dosta kombinovanih boja nece raditi kako treba ako su dosta parametricki i kroz efekte radjene boje.
Ako si zadovoljan samo da zavrsis posao onda je ok.

dmmacak 18.02.2015 20:16

Ja kod mene na Tyrosu mogu da namestim da mi master- klaijatura svira isto sto i same dirke. Samo podesim Keyboard u midi podesavanjima.
Da li je to isto moguce i na Pa3x ?


Trenutno vrijeme na Forumu 13:32

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org