YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Nki u SF2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23363)

Alen P 11.08.2012 09:38

Nki u SF2
 
Halo društvo, opet ja!
Skinuo ja http://yu-midi.org/forum/downloads.p...#axzz234WE0JRZ . Awave ga prepoznaje ali ga označava kao oštećeni file. Prepoznaje ga i Extreme Converter ali ga također označava kao oštećeni file. Nije to jedini slučaj. Više-manje ni jednog fila u nki formatu je nemoguće bilo konvertirati, bilo otvoriti u soft sampleru. Da li je moguće napraviti konvertiranje nki u sf2? -Ili su možda zaista oštećeni fajlovi?

marko87 11.08.2012 10:48

Kad ti kaze da je ostecen , onda je kriptovan. A sto ih konvertujes u sf2 ako sme da se zna?

Sent from my LT18i using Tapatalk

yamahapassion 11.08.2012 11:09

nki. ekstenzija je kontaktova ekstenzija ako me secanje ne vara... Mislim da kontakt ima sam u sebi neki svoj interni konverter sa kojim mozes konvertovati .nki u sf2. Nisam 100% siguran, davno sam imao instaliran kontakt, ali trebalo bi da moze... Ako se varam neka me neko od kolega koji koriste kontakt ispravi.

marko87 11.08.2012 11:45

@yamamahapassion: Gresis u vezi kontakta. On ustvari ima opciju kojom SF2 uvozi, i nakon uvodjenja se moze sacuvati u Nki.
Sent from my LT18i using Tapatalk

Alen P 11.08.2012 12:20

Sme se da se zna, naravno. Htio bih da ih koristim preko VSemplera. A on mi također ne čita nki format. A pronašao sam podosta stringsi koji su mi potrebni ali eto... nki format...

Najzanimljivije mi je to što Extreme Converter ima kontakt nki opciju. Ali izbacuje grešku...

tranzit 11.08.2012 12:34

Kako ti je Marko i rekao radi se najvjerovatnije o Cryptovanim soundima iz nekog zasticenog Libraryja i to nece ici nikako sa konverzijom u SF2. Drugi i isto tako vjerovatan razlog, je da su ti soundi napravljeni nekom od novijih verzija Kontakta koju ne podrzavaju ni Awave a ni Extreme Sample Converter. Taj error koji ti on pokaze na kraju, je tipican kada se radi bas o soundima iz novijih verzija Kontakta. Uzgred, taman i da konvertujes, ne radi to jer je SF2 jadan format pa soundi koje i uspijes konvertovati nece biti ni 10% onoga sto si cuo u Kontaktu. Inace, Marko je u pravu (momak je stalno u pravu) i sto se tice uvodjenja SF2 u Kontakt, on samo importuje SF2 ali nikako ne exportuje sto bi bilo i besmisleno jer nijedan proizvodjac softver samplera nece implementirati takvu funkciju u svoj instrument posto mu je osnovni cilj da se bas taj njegov instrument koristi.

Alen P 11.08.2012 12:37

U redu dečki, hvala puno.
Što se mene tiče, lock.

NikolayTheM 20.08.2012 00:26

Cekaj, mozes da extractujes semplove iz nki instrumenta u wav format, pa da ih ponovo slozis u awave studio, (ima jedna tema kako se to radi), i sacuvas u sf2. Ali ne vidim razlog zasto ne koristis kontakt 5. Vsampler moze samo delic onoga sto moze Kontakt 5 pozz ;)

tranzit 20.08.2012 02:48

Vjerovatno radi real time promjene sound programa putem Program Change midi komandi koje bi dolazile sa aranzera. To VSampler radi bez problema i bez mnogo muke kao i jedan hardver sound modul. Moze to i Kontakt uz jedan poseban setup ama za to je onda potrebna debela PC konfiguracija ako se hoce imati stotinak razlicitih sound programa za svaki midi kanal (brz procesor i bar 16GB RAMa) ako se radi o velikim Sample Contentima. Moze to Kontakt i sa jednim specijalnim Scriptom bez da uvodi sve attack faze samplova u RAM ali u tom slicaju se cuje vrlo kratki prekid u soundu (reda milisekundi), sem kod najboljih hardver i softver konfiguracija PCa kojima cijena ide i preko 2.000 eura (samo za materijal).

kosmajac1 25.02.2014 21:57

Gluposti.. kao prvo na kontaktu 4 vec postoji program change samo napravis instrument banku i nista vise semplovi koji su u instrument banci menjaju se po redu menjanjem boja na klavijaturi. ne treba ti posebna skripta
a drugo ne trebaju ti "2000e samo za materijal" a ni 16gb rama i ne znam kakvi procesori to su dezinformacije. verovatno tako pises zato sto i ne koristis kontakt.
Drugo, ja vec dugo koristim kontakt 4 za svirke, kontakt koristim za ARANZER + SOLO (ubacio sam poznati set sa PA800) a moja PC konfiguracija je 512mb ram i procesor 2.7ghz i nikad mi se nije desilo da zakoci na svirci ili da krci. Latencija(kasnjenje) je minimalno i neprimetno u real time-u. Toliko o tome. pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 07:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org