YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Kad se ugasi triton le neostane set. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7068)

harepa50 16.12.2008 00:25

hvala svirko..:)

svirko 16.12.2008 00:53

Nema na čemu prijatelju!

maximu 16.12.2008 01:14

Ako se ovo isto desava na triton studio/extreme kao i na triton le koga ja imam, da moras svaki put da punis seplove u memoriju. Kakva je stvar sa pa800? Jedan moj kolega skojim sam svirao je rekao da sve to stoji u memoriji i da nemora da puni svaki put kad pali pa800.

Millan 16.12.2008 01:26

O, ovome je jedno 100 puta pisano....:(
Pa800 se pali za oko minut ipo, sa semplovima ili bez njih, svejedno...

jager 16.12.2008 02:49

extreme, sve zavisi koliki set mu ucitavas ... zna da potraje i po par minuta, ali se svakako mnogo brze loaduje od Le-a ... razlicite su kartice, pa zato :) CF mnogo brze radi..

kreso 18.12.2008 13:41

Baš radi gubljenja podataka kod najobičnijeg pada napona prodao sam KORG Tr nakon samo 7 dana. Kako često sviram u vatrogasnim domovima (divlje građenim sa slabom strujom), tako su mi oscilacije napona i više nego štetne po opremu. Imam UPS, al on je isključivo namjenjen za Dynachorda PM1600 i dodatno pojačalo za bas binove.
Zato i sviram Pa80. Tih par samplova koje trebam ima na dve kartice. I samo preštekavam kartice. Što je najbitnije - očitava ih ODMAH i radim bez trzavica.

TomyCroSound 18.12.2008 13:55

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 62851)
Ebiga morat cu prodat G6,ja nestignem nista od toga dok ovaj ocitava....:lol::lol:

...ništa, SAMO =))=))=))

Alix 19.12.2008 18:21

Svaka čast kolegi Svirku na objašnjenju evo mala dopuna...
Stabilizator može da stabilizira i manje napone od 180V (zavisi od mogućnosti i izrade)...
Njegova funkcija je da DIŽE i SPUŠTA napon na 220 ili 230V (stariji na 220)...Jel nestabilna struja može nekad varirati sa 230V na 150-160 a nekad i na 280V...Dakle to je ono kad se trafo stanice poslije dugo godina (one ti daju struju u kući) "sjebu" po domaće,njihov sekundar (to je izlaz transformatora) daje indukciju (to je nezaželjeni pojav kod transformatora) i zato struja izlazi kako ne treba...Zato stabilizator tu struju ispravlja na pravu vrjednost i nemaš problema da ti šta rikne...E sad UPS...To je u prevodu NEPRIKIDNO NAPAJANJE ...To ti je obična kutija koja u sebi ima Visokonaponske kondenzatore (oni imaju sličnu funkciju kao baterija i režu valove na izmeničnoj struji),i naravno AKUMULATORE...Imaš ih različitih kapaciteta,veličine,težine,itd---zavisi od potrebe (i tu varira cjena)...E sad---UPS priklopiš na napon i on se puni a i usput tebi dovodi struju...Kad se napuni,on onda samo dovodi struju a ne puni se (da se nebi prepunili akumulatori i izlili se,ili eksplodirali,mikrokontroler-posebna elektronika kad vidi da se napunilo isklopi dovod za punjenje)...I kad ti nestane struje,automatski u trenu (par mS (mili sekundi-to je hiljadinka sekunde)) aktivira se napajanje iz UPS na prikopčane potrošače i ti to vidiš kao NIŠTA...Dakle bilo ili nebilo struje tebi svi instrumenti rade kako treba,dok se ne isprazne akumulator ina UPS sistemu...Danas je toliko tehnologija napredovala da bi mogo raditi jedno pola sata (pošto je ozvučenje veeeliki potrošač) a kad bi kupio one industrijske (od 50 i više kg i par hiljada eur) mogo bi i par sati...Zato kome se ne nosi agregat za struju,kupi UPS,puni ga par dana i na tezgu...Pozdrav! ;)

PS: Da dopunim,može se i preraditi KOSILCA u AGREGAT...
Ima gore na YouTube šta sve narod provalio...:S

harepa50 19.12.2008 20:15

hvala vam puno na objasnjenjima. e sada sta bi po vama bilo najbolje uzeti, UPS ili stabilizator napona...a sve u svemu tu je i cijena....

svirko 19.12.2008 20:59

Pozdrav prijatelji!

Evo sve što je moj kolega i nećak Alix napisao, potpisujem....
s tim da imam jednu malo samu dopunu....još.....

@Harepa50
UPS bi ti bio dovoljan za zaštitu recimo klavijatura, kakvih efekata, i takvih stvari, sitnih potrošača,da tako kažem, jel evo malo sam švrljao po NET-u i kažu da se ne preporuča recimo za razglasne sisteme.
Znači za razglas bi ti bio onda stabilizator, ili ispravljač napona.
E,sad, moja preporuka ti je da probaš nekog zamolit da ti izmjeri napon koliki ti je recimo u kući, ili da se raspitaš za ona mjesta gdje ideš svirat.Ako napon jako varira, onda obavezno kupi stabilizator....čija je cijena evo konktretno mojega,digitalnog 2kW, oko 120 Eura.
A ako napon ne varira toliko, onda ti je dovoljan jedan recimo, neki srednji UPS, čija je cijena od nekih 50-100 Eura.
Eto, nadam se nisam bio naporan....

Srdačan pozdrav,

Svirko


Trenutno vrijeme na Forumu 18:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org