YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Radni vek mikrofona (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11371)

Milos_Ivkovic 17.10.2009 22:55

Radni vek mikrofona
 
Interesuje me ako neko iz iskustva zna da mi kaze posle koliko radnih sati mikrofon (u rangu "shure beta 58") pocinje da gubi na kvalitetu zvuka?

mimiki 18.10.2009 03:49

ja nisam cuo za to da mikrofon gubi kvalitet zvuka...ali ajde...nek se iskusnije kolege izjasne...

Beethoven 18.10.2009 06:10

Pod uslovom da se mrezica i sundjer redovno ciste, peru, brisu i ne ostavljaju vlazni, vek mikrofona je neogranicen. Mada, ako znamo da to mnogi retko rade, moze se desiti da mic "propada" s' godinama...Ubija ga vlaga, na glavi se talozi budj, zelenilo... :) Jel se gadi neko il da nastavim?...:) Na mic uticu i situacije "toplo-hladno" takodje... Cak kazu da neki ljudi imaju toliko "jaku" pljuvacku da prosto ubiju mikrofon za kratko vreme...To sam bas cuo od jednog mog prijatelja koji je inace serviser, ja mislio zajebava se, ma jok kaze, evo ga onaj ( i rece mi o kome se radi al ja zaboravio), nedaj mu mikrofon nikad...hehehe... Ubije ga na mesto posle jedne svirke... Al stvarno, ozbiljan covek ovaj moj frend, nije neki zajebant...

Savet: Bilo to ili ne, ne kupujte stare mikrofone... :)

P.S. Na opremu dosta utice i so koji se nalazi u vazduhu na primorju...Ljudi cesto prodaju opremu sa kojoj su radili na moru... Kazu da to stvarno ubija opremu (kutije, fadere na miherima, pojacala, mikrofone...). E, sad, u kojoj meri, to je diskutabilno...

Milos_Ivkovic 18.10.2009 08:42

Hvala Beethoven!
Pitam zbog toga sto mi se sa AKG-om (koji je doduse nov placen oko 80e 2003.god.) upravo to desilo da je vremenom poceo da gubi cistinu zvuka, dok je od pre godinu dana postao totalno neupotrebljiv..Razmisljam o kupovini polovnog mikrofona pa sam zbog toga i postavio ovaj post jer neznam da li se i kod kvalitetnijih mikrofona isto to desava!?
Pozz

gokili 18.10.2009 10:15

Gubi na kvalitetu zvuka kad ga ispustis....:D

Misa91 18.10.2009 10:20

Ni ja nisam znao da mikrofon gubi na kvalitetu ako se ne odrzava! Ovom prilikom zamolio bih nekog od iskusnih kolega da malo objasni kako ocistiti mikrofon, koje sredstvo koristiti, da li treba skidati glavu, jel treba nesto iznutra cistiti...?!

Veliko hvala i pozdrav svima

zillavi 18.10.2009 11:16

akg
 
Savet: Kupis AKG C5900 i imas pravu stvar... Ako si vec navikao na AKG!!!

shtimerserviser 18.10.2009 11:31

Poshtovani ! Zamislite mikrofon da je zvucnik,samo shto mu membtana dosta tanka ko celofan i radi suprotno,ali isto vibrira. Znaci: kondezacija, karmin, pad i radni sati uticu na kvalitet mikrofona.Pozz

gokili 18.10.2009 12:22

A kako mislis da karmin dospe do glave mikrofona pored metalnog dela(mrezice)+sundjera?

nikolakg 18.10.2009 12:38

...
 
Kako da dospe???Lako...ako nisi gadljiv,uzmi tako neki mikrofon pa ga malo rasturi i omirisi sundjer i mikrofon iznutra.....Pogotovo ovi mikrofoni koji se iznajmljuju.To svako "balavi",pocevsi od pevaca pa do raznih gostiju "pevaca".;)


Trenutno vrijeme na Forumu 21:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org