YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Vocal Harmonizer na Pa80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3983)

E-L-D-A-R 21.03.2008 00:53

Vocal Harmonizer na Pa80
 
Mozel mi neko reci kako radi ovo cudo na pa80 ( jel dobro) i jel ga tesko ustimat, i dali se vise proizvodi i kolko kosta...?

raderumun 21.03.2008 09:33

Pozdrav Dado
Ne znam da li bi ti to vredelo uzeti, posto vocal harmonizer za Korga ne spada u kategoriju vrhunskih. Cena mu je negde oko 150 evra, madda ne verujem da se proizvodi vise.

kreso 21.03.2008 10:40

Nije nešto posebno. Po meni je bolji externi vocal harmonizer. Košta oko 130 €. Ima ih još za nabavit u Music shopovima u Beogradu, Zagrebu, Banja Luci, Širokom, Bedekovčini ...
Javi se na private pa ti pošaljem više informacija za pojedini Music shop ako te interesira.

munjabend 21.02.2011 23:00

Pa 80 harmonizer
 
Cackao sam po nekim sajtovima i naleteo na harmonizer ili tako nesto (lici mi na neku plocu sa nekim dzidzmidzama) za pa 80.Zanima me moze li pa 80 da ima vokoder i kako to radi.

gega 21.02.2011 23:25

**
 
Postoji opcija (hardverska) za vocal harmony/guitar board sa dva posebna efektprocesora. (to su one dzidzimodze koje ste spominjali)
U Guitar modusu vam stoje na raspolaganju multi efekti kao sto je modulacija,smanjivanje do uklanjanje shumova,mogucnost izoblicenja,kompresor i jedan equilaizer . Znaci do pet efekata mozete koristiti istovremeno.
Ovaj Vokal procesor sadrzava jedan Harmonizer sto vam omogucuje da iz Solo fraze napravite cetvoroglasni hor.

A pojam Vokoder i Vokal harmonizator ne treba meshati.

pedjajazz 22.02.2011 01:40

Ja ga imao na mom pa80,.. tj sa njim sam ga kupio, bio je na njemu,.. ne vredi nicemu,... jedino na slusalicama nekako i mozes da osetis neki efekt, koji se menja kako promenis boju,.. ja to nebih platio ni 10 eura jer je totalno neupotrebljivo za uzivo,.... a o pratecima da i ne govorim, kada bi bar plasticno zvucali bilo bi dobro. Glupost,.. samo bacanje para,
ako hoces da promenis i obogatis glas uzmi neki TC heliconov vokal procesor, ili uzmi digitech ili TC vokoder, ako te vise zanima da imas pratece,... Ja sam kupio digitech vl3d, on ima i efekte i po dva prateca glasa i muski i zenski i kraj price.
Ovaj vokoder, je bio kao neki eksperiment na korgu, ovaj sto mi prodao korga se vadio na njega i platih ja bogami pre par godina skoro 100 eura vise zbog te spravice, koja je bez veze, na pa800 je druga prica,.. mada i od njega je bolji eksterni bilo koji vokal procesor.
Moj zakljucak je bacanje para, eto da priznam ja ga prodao za 50 eura, i bukvalno prevario sam coveka jer mu nisam nista rekao od ovoga sto sam napisao, al sta ces moramo da se vadimo iz gresaka,...


Trenutno vrijeme na Forumu 17:10

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org