YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kabliranje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Kako da spojim dvije klavijature (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7793)

vlado46 01.02.2009 23:11

Kako da spojim dvije klavijature
 
Pozdrav svima prije svega.Trebam pomoć.Imam yamahu psr s 500 i psr 240(stara klavijatura).Na s 500 imam samo jedan izlaz i nijedan ulaz a na psr 240 imam normalni izlaz i imam midi izlaz i midi ulaz.Kako da ih međusobno spojim i da onda sa jednim izlazom idem na pojačalo ili šta god?Da li je to uopće izvedivo bilo kako?

Molim hitno pomoć!

Zlatek 02.02.2009 13:19

Nije baš sasvim jasno šta ti želiš napraviti.U svakom slučaju na možeš samo s jednim izlazom u pojačalo!Ako i spojiš dvije klavijature preko midi kabla i sviraš samo na jednoj, a da se čuje i ova druga uvijek mora svaka klavijatura posebno biti spojena na pojačalo.Dakle-nije izvedivo!

vujanov 02.02.2009 13:51

Kolega Zlatek je u pravu, ako spojis dve klavijature preko midija one medjusobno komuniciraju, ali da bi se svaka cula mora biti povezana posebnim kablom u mixetu....na nekim klavijaturama ima audio out i audio in pa je kod njih moguce iz jedne u drugu, pa onda sve zajedno jednim izlazom u mixetu...ali, na zalost, kod tebe kako sam te ja razumeo- nije izvodljivo....POZDRAV

milanceshow 02.02.2009 13:59

MIDI - sluzi za povezivanje klavijatura tako da na jednoj sviras ,a reprodukujes boje sa druge.......prosto receno.....
Midi takodje sluzi za jos mnogo drugih stvari......

AUDIO i MIDI nisu iste stvari,nego su razlicite!

Da bi povezao 2 klavijature i onda se sa jednim kablom prikljucio na pojacalo,jedna od tvojih klavijatura mora da ima AUDIO IN!!!!
Ako nema,onda je neizvodljivo!!!

harepa50 25.03.2009 13:48

onda ako spojim ja svog korga pa50 i yamahu dgx200 midi kablom, a ova yamaha ima samo fabricke boje (ne koriste) mogu znaci na korgu naprimjer svirati gajde a na yamahi harmoniku (od korga)
da li to znaci ovako?

Zlatek 25.03.2009 14:32

@harepa50
To znači upravo to.Spojiš dvije klavijature midi kablom, i sviraš na jednoj jedan zvuk, a na drugoj drugi-s iste klavijature, a možeš i kombinirati soundove s jedne i druge.Mogučnosti su velike...

matejas87 25.03.2009 19:39

pozz kollege i ja bi to da znam kako se to radi da spojis dve klavijature i na jednu da sviras jednu farbu a na drugu drugu farbu kako se to radi

hvala unapred svima

harepa50 25.03.2009 20:40

e hvala kolega Zlatek mozes li mi objasniti kolika je cijena tih kablova i kako se spajaju posto imaju ona IN MIDI OUT. bas sam se jadao kad bi mi bar na yamahu nekako mogle boje od korga:) i evo rjesenja:D

Zlatek 25.03.2009 21:13

Cijena kabla ne bi trebala biti velika-možda kojih od 5 do 10€,sve zavisi od duljine.Ako češ spajati da vučeš zvuk s jedne klavijature na drugu tada ti je dovoljan samo jedan kabel.U jednu klavijaturu ubodeš na MIDI IN, a u drugu MIDI OUT.Moraš i u postavkama klavijatura odabrati midi kanale i uživaj!

harepa50 25.03.2009 21:15

po logici, MIDI IN bi trebo bit korgpa50....a znas li slucajno kako se te postavke rade na korgu ili yamahi?


Trenutno vrijeme na Forumu 05:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org