YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Psr S900 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3798)

Draze 04.03.2008 22:55

Psr S900
 
Pozdrav svima;

Gledao sam ovaj instrument i razmisljao o nabavci pa me interesira dali odgovaraju boje
od psr3000 ?

Konkretno mislim na harmonike .


HVALA

ROBOT 04.03.2008 23:11

pozzz
 
treba da odgovara ....cuo sam da je dobra masina samo sto moras da je dosta stelujes da dodje do izdrazaja bubanj (drum kit )pogotovo ..ako neko misli da grijesm slobodno neka me ispravi pozzz....

Draze 04.03.2008 23:50

Hvala ti druze.

Upravo to stelovanje je problem,ja sam harmonikas i imao sam PSR 1000 naviko sa na nju
ali kvalitetne boje se tesko nalaze.

Posto nemam bas znanja oko stelovanja i pravljenja boja vise bih voleo da ih kupim a znam
da je za Yamahu malo teze to nabaviti.

Pa sam razmisljao i za Korg, ima mnogo vise toga.

Ali sam u medjuvremenu cuo neke harmonike i boje za psr koje su dobre ,pa sam malo u
nedoumici.

Naviko sam na Yamahu i ako setovi od Psr 3000 rade to je OK ,ako ne nezelim da se
ponovo zezam .

marco 05.03.2008 00:01

Ja nisam siguran, ali mislim da bi trebalo sa psr 3000 sve da radi na s900. A znas kako da uradis, snimi na neki usb (ja mislim da s900 podrzava usb) par ritmova i boja sa psr 3000, odes u radnju i probas.

kuki 05.03.2008 00:10

Yamaha psrS900 je poboljsana verzija psr3000,tako da mogu te boje i ritmovi iz psr3000 da se ubaci i u psrS900 bez problema.I tako kazes da si navikao na Yamahu,onda ostani pri Yamahi,sto se tice harmonika da se fino to srediti.Ja cu ti pomoci!

Draze 05.03.2008 17:10

Puno vam hvala na informacije.

Kuki, pisacu ti na pvt.


Pozdarv svima .

Bokic 05.03.2008 17:37

Koliko se ja secam, PSR3000 prima semplove a S900 ne prima semplove, tako da to ne bi bilo moguce. Jedino bi interne boje (koje mogu biti i editovane) mogle da se prebace.

Draze 05.03.2008 18:03

Pa zapravo Yamaha psr 3 000 ne prima semplove,nema sempler.

kuki 05.03.2008 18:13

Ni jedna ni druga nemaju sempler i ne primaju semplove!
A sto se tice internih boja,obe citaju VCE format!

fico 05.03.2008 19:25

Oba sinta ti citaju VCE i SWV i LIV plus sto ima S900 dodatih nekoliko boja koji su sa Tyros sinta .Inace su jim karakteristike iste samo je raspored dugmica na sintu malo bolje prilagodjen za live svirku . Oba sinta citaju sve direkt sa USB sticka na kojem mozes da imas sve po registracijama . Ako si prije imao yamahu i poznajes koncept rada i pozivanje boja i staylova neces imati nikakvih teskoca da se naviknes na taj sint .U sam sint sejvas samo par stvari koje su ti bas potrebne sve ostalo ti stoji na USB i od tamo pozivas sa istom brzinom kao da je u internoj memoriji .Klasicni ritmovi koji su u njoj mogu dosta posluziti za nasu muziku ili figure koje su u tim ritmovima mozes lako da upotrebis u svojim .Neki su stajlovi zakljucani za kopiranje djelova iz njih ali se i to pomocu softvera odkljuca i mozes da koristis ,Jedina mana kod ovih sintova je sto imaju za solo dve boje koje mozes pomocu midi kabla da poduplas kao i veca zamerka sto nemozes u ritam da stavis USER boje .Kompatibilni su sto se tice staylova sa celom serijom PSR kao Tyros sintovima uz manje prepravke koje su potrebne da se ucine .


Trenutno vrijeme na Forumu 09:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org