YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   YAmaha psr 9000 pro. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7301)

calevh 30.12.2008 00:23

YAmaha psr 9000 pro.
 
Zdrawo i poz swima. Zanima me jedna stwar. Da li je bolje uzeti korga pa 80, ili yamahu psr 9000 pro. Moje misljenje je da je Yamaha daleko bolja, ali voleo bih da cujem, i vase malo strucnije misljenje. Zanima me jos nesto, da li bih mogao u Yamahu psr 9000 pro, da ugradum dugmetarsku tastaturu, i zna li neko, koliko bi odprilike kostala ta prerada, ili ako znate cenu mozda vetj gotowe obrade??? Hwala unapred.

Sejox 30.12.2008 00:30

Kupi ono sto je po tvom misljenju bolje.
Ako ti mislis tako(da je Yamaha bolja),sve sto drugi napisu samo ce ti napraviti zbrku u glavi.A i otegnuti ce se rasprava u nedogled.

O preradi na dugmetaru je vec nesto sto je konkretno,i bolje da se o tome pise.
Naravno ko se razumije u to,ili neko da ti da preporuku.

Pozdrav,

fico 30.12.2008 00:32

Sta je bolje to je najbolje da probas sam .Oba su sinta ok ali ovi sto imaju korg rece ti je on bolji a vlasnici yamahe da je bolja ona i eto ti prepirki .Da sint preradis u dugmetaru moze se sasvim lako to rade u srbiji i kosta odprilike od 400 do 500 eura sa tim da samo izvade tvoju klaviaturu i ubace na dugmice .Cjena najvise ovisi od koga to uzimas jer imas dve vrste dugmica odnosno od cega su ti dugmici koristeni .Neki jih uzimaju od kompjutera a neko mikroprekidace .

krcmar 30.12.2008 00:34

evo pogledaj ovo, yamaha i jos dugmetara

www.youtube.com/watch?v=QDVz5WQfB0o

calevh 30.12.2008 00:35

Citat:

Originalno postovano od sejoroland (Post 65087)
Kupi ono sto je po tvom misljenju bolje.
Ako ti mislis tako(da je Yamaha bolja),sve sto drugi napisu samo ce ti napraviti zbrku u glavi.A i otegnuti ce se rasprava u nedogled.

O preradi na dugmetaru je vec nesto sto je konkretno,i bolje da se o tome pise.
Naravno ko se razumije u to,ili neko da ti da preporuku.

Pozdrav,

Ako znas nekog ko zna malo vise o tij dugmetarskoj preradu, uputi ga meni, zanimaju me neke stwari ..Hwala ti unapred. A i probao sam Yamahu, pa ona ima neverovatno kvalitetne dirke, ja nisam svirao na boljim i kvalitetnijim dirkama u zivotu, ni na jednoj drugoj kl. Jedinok org mozda ima bolje harmonike, ali nikakva znacajna prednost ...PozZz

calevh 30.12.2008 00:39

q
 
Aj recite mi da sanjam, ovaj swira na tastaturi od kompa ...:) Svaka cast, zaprepascen sam ...Owo jos nisam video ...

Sejox 30.12.2008 00:43

Ja licno o preradi na dugmetaru ne znam nista.
Ali kao sto je vec Fico napisao,to rade uspjesno ljudi u Srbiji.
Vjerovatno ce se javiti neko ko tamo zivi,i eventualno zna ko to radi.

krcmar 30.12.2008 00:44

kako na tastaturi od kompa ovo je prerada u dugmetaru, sa ove strane su basovi kao na harmonici, a na drugoj dugmetara. kako tastatura?

calevh 30.12.2008 00:45

e
 
Nadam se da hotje. Meni bi svakako vise odgowaralo, kad bih nasao, vetj preradjenu yamahu, a ne da ja moram to dodatno da platjam, ali oke, svejedno ...Hwala swima na pomotji!

calevh 30.12.2008 00:47

t
 
Moja greska:) izvinjavam se, ucinilo mi se kao da sam video tastaturu od kompa, malo je nejasan video ...:)...A reci mi fitjo, jel moze on levom rukom da hwata akorde, standardno, kao kod klasicnih aranzera, sa klavirskim dirkama?


Trenutno vrijeme na Forumu 21:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org