YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Akordi i partiture (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Haris Dzinovic - Odlazis od mene (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6541)

senadm 05.11.2008 15:10

Haris Dzinovic - Odlazis od mene
 
Jel moze neko da mi napise kako idu akordi kod ove pjesme nesto sam ja skinuo pa samo da uporedim kako vi svirate hvala....

gibanica 05.11.2008 15:59

mislim da ta pesma ima u "akordima" okacena..
idi zvirni u tu temu..
laka je pesma..harmonijski ista ko i sve njegove..
a original je iz Emol-a ako se dobro secam..

senadm 05.11.2008 17:20

pretrazio sam predhodno pa nisam mogao da nadjem..pa ako znas jel mozes da napises

medino 05.11.2008 21:46

Em je visoko,iz Dm....

prvi je B (ah da mi je ) Dm (da te vidim)
Gm (tuuuuu) C7 (uuuuugo) F (moja)
Gm (ostala ) sve isto.....
B (ispijena) Dm (casa)

ref
Dm,D7,Gm (odlazis od menme)
A7, Dm (otidji negde daleko)
B , Gm (ponesi ljubav svu)
A7,Dm (tamo gde...)


mozda sam nesto preskocio,iz glave pisem...

pozzz

Burli 06.11.2008 12:21

Jeste li Vi sigurni za intonaciju?

Ja ovo sviram i pjevam iz G-mola a nisam neki kapacitet...

ivan tr 06.11.2008 12:53

Ja mislim da svi gresite jedino Burli je u pravu. G mol ili F mol. Sta vam je ljudi. D mol je prenisko.

ivan tr 06.11.2008 12:54

Da se razumemo mislio sam da je original od Harisa G mol ili F mol. Ali mislim da je original G mol. Ok pozdravljam i one koji pevaju iz E mola ili iz D mola.

medino 06.11.2008 15:16

moj pevac peva iz d-mola i lezi mu super. on inace peva malo nize od ostalih pevaca sa kojima sam radio ali to uopste ne znaci da su takvi pevaci losija,bas naprotiv,ovaj moj peva-ubija...nego nebitno je to,i ako nisam u pravu za intonaciju,decko je pitao za akorde,ako mu ne odgovara dmol,lako ce prepraviti u glavi odakle mu treba,bitno je da smo mu pomogli...

ivan tr 06.11.2008 15:40

Ma ok brate, ja nisam ni mislio da tvoj pevac ne zna da peva. I nisam ni vredjao pevace koji pevaju nize od originala. I slazem se da decko nije pitao odakle je original, vec da je trazio akorde za pesmu. I ti si mu pomogao i ja mislim da ti je zahvalan. Ali mislim da je glupo da napises E mol je visoko. Nekome nije ako je tebi tako.

ivan tr 06.11.2008 15:42

Samo da se ispravim. Kad sam rekao da je D mol prenisko mislio sam na original pesme. Jer mi je u secanju ostalo kad sam skidao pesmu da je od prilike G mol.

gibanica 06.11.2008 15:54

ja sam napisao da je iz E...posto sam odgovorio minut posle postavljanja teme nisam ni pustao pesmu..
davno sam je svirao pa mi tako nesto ostalo u secanju..
rekao bih da je ORIGINAL Dmol..jer haris 98% molskih pesama peva iz D,a 2 % iz A..i to je to..
mozda je ova izuzetak..izvinjavam se ako jeste.
momak ce sebi naci odakle mu valja..

a ne bih slozio da pevaci koji nisko pevaju bas su super..
moze ton ili 2 uokolo..ja sve pesme pevam (sva sreca za svoju dusu) iz D i E jer ne mogu da prdnem na Fis i G. itd..
mislim da sto je nizi tonalitet to umrtvljuje pesmu...mozda ne jedna ,dve,,al ako pevac celo vece ne dize oktavu u D molu bude ko na sahrani...
to je moje misljenje..

medino 06.11.2008 17:05

pa ne umrtvljuje on svirku ako peva nisko,jednostavno takva mu je boja glasa i to je to,kad neko to slusa ,njemu je ok...
vidi samo dzenan kad peva ,zenske pesme peva samo za ton nize od originala,bio sam par puta da ga slusam,kad krene da peva zagrli me ti,okrecem se da vidim gde je pevacica...mislim,ne znam,meni se to ne svidja
svako ima svoju postavku glasa,neko je alt,neko sopran,a neko tenor i to je to,ako peva muzicki tacno,to je to...
sad cu bas da
evo sad sam proverio,haris peva iz Am,pa jbg,nemoguce da je onda ovo sto sam ja napisao Dm,dobro,izvinjenje svima,verovatno moj pevac peva iz Gm,meni je to u performansu namesteno zbog onog uvoda sa stringsom,tako da kao sto sam i napisao ranije,pisao sam iz glave,jos me malo zbunio neko rece iz Em,pa sam pomislio da je to original

jos jednom-IZVINJENJE !
uglavnom pomogli smo drugaru,a to je najbitnije,a ako nemoze da transponuje neka napise pa cemo mu reci akorde iz Gm

pozzz

prvi je D# (ah da mi je ) Gm (da te vidim)
Cm (tuuuuu) F7 (uuuuugo) B (moja) G7
Cm (ostala ) sve isto.....
D#(ispijena) Gm (casa)

ref
Gm,G7,Cm (odlazis od menme)
F,F7, B (otidji negde daleko)
Gm, G7,Cm (ponesi ljubav svu)
D7,Gm (tamo gde...)

evo,otprilike ovako....
jos jednom SORY na nesporazumu

gibanica 06.11.2008 18:56

*"vidi samo dzenan kad peva ,zenske pesme peva samo za ton nize od originala,bio sam par puta da ga slusam,kad krene da peva zagrli me ti,okrecem se da vidim gde je pevacica...mislim,ne znam,meni se to ne svidja"*
medino! pevati vise ne znaci imati tanji glas..nego ga pustiti sto jace i vise,da se tako slikovito izrazim...dok dzenan pokusava da peva svoju jacinu u tudjem tonalitetu...pa ne ide to...mada ima pesama koje je skinuo..ne kazem..vidim i prolazi to..
al ..neko to voli neko ne..
Pogledaj Haris "Pusti me" ..mislim da je d-mol ..pa poslusaj refren...s lakocom..
a svaki nas pevac..se zajapuri ko vepar..pa mu se zile napregnu da pukne..
da rezimiram ..treba znati pevati visoko i videces show-a!!
ipak ne bih zeleo da ulazim o tu raspravu..jer se u pevanje ama bas ne razumem..samo znam da prepoznam kad pocnu niski da pucaju od dubine necijeg glasa ko iz bureta..
inace u nizim tonalitetima ti je lakse raditi trilere pa zato mnogi bas ko marko bulat ili ih izbegavaju ili ko ja pevaju d-mol donju oktavu..pa kad ti neko 3h basira ko kraisnik..ojhaa..

Enes-am21 07.11.2008 00:09

originalna harisova intonacija je a moll... kakav crni e moll, pa ne pjeva dragana mirkovic...:D

senadm 08.11.2008 11:27

eee momci super ste hvala vam iz srca....odavno nisam naletio na ovakav gostoljubiv forum i ovakve extra momke....
svaka cast svima....trudicu se i ja da pomognem koliko mogu...jos jednom hvala

Enes-am21 09.11.2008 22:48

ma zivio ti nama sto godina... pozdrav

gibanica 10.11.2008 00:32

Citat:

Originalno postovano od pa800-Enes (Post 56828)
originalna harisova intonacija je a moll... kakav crni e moll, pa ne pjeva dragana mirkovic...:D

ja pevam e mol a nisam dragana..nema veze slovo koje je nego oktava i pesma...
jbt to su neke osnovne stvari,morate to znati..i bez svadje ljudi!!:mad:

Enes-am21 22.11.2008 19:20

Čuj???

Vule 22.11.2008 19:56

Od Harisa preko D mola,A mola pa do Dragane Mirkovic...to se moze samo na YU-MIDI-u....:lol:=))

Enes-am21 22.11.2008 20:27

ma naravno... tako i treba... vidi se da ljudi vole muziku pa se toliko trude oko svega...;):D=))

Vaxter 22.11.2008 20:42

Skinuo pesmu, proverio.
Gis Mol, i ne smarajte vishe... :)

Enes-am21 22.11.2008 20:51

ili je as mol?? sta mislis vax??? ;)

marco 22.11.2008 21:03

Enes, ipak je praksa-praksa :) Tako da necemo sad da se svadjamo da li je gis mol ili as mol. Zvuci isto :):):)

Vaxter 22.11.2008 21:10

Jbt, ne mozz chovek da ne smara druge, pa to ti je... :))

Edit:
Ide ovde lokot, da ne pochnete ponovo, poshto vidim da ima potencijala...


Trenutno vrijeme na Forumu 16:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org