YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Vadjenje Hard diska iz Korg pa 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28448)

stanky 10.04.2015 13:33

Vadjenje Hard diska iz Korg pa 80
 
Pozdrav,nov sam na forumu pa nisam uspeo da pronadjem odgovor na moje pitanje,pa nadam se da cete mi pomoci.U pitanu je vadjenje hd iz korg pa80.
Skoro sam kupio ovu klavijaturu pa bih da ubacim u hd neke karaoke i midi fajlove.vec ima dosto toga na njemu ali veoma lose je rasporedjeno,pa bih ja to doterao kako meni odgovara.zanima me gde se nalazi hd u klavijaturi i sta treba sve da uradim da bih dosao do njega,kasnije bih ga ubacio u komp i tamo ga lepo uredio. Hvala unapred

pedjajazz 14.04.2015 07:50

Ovako. razumljivo je sto hoces da izvadis hd i da sve lepo poredjas,... ali prvo moras nabaviti citac tog hd,.... osim ako ga imas,

Treba ti citac indentican onim citacima kao sto imaju stari laptopovi,... sjedne strane usb, a sa druge strane mali elektronski deo zelene boje sa tipicnim hd kablom za prikopcavanje,,,.. Inace sto se tice skidanja,... jednostavna stvar rastaviti klavijaturu, tj. odstrafiti sve safove sa donje strane klavijature,.. kada otvorite videcete hd, odvijete i te strafove, skinete kabl,... i to je to....

max93 14.04.2015 18:04

Znaci kao sto je i kolega rekao, sto se otvaranja tice. Moras sve srafove od ispod da poskidas. Nakon toga je stavis na neku ravnu povrsinu (radni sto, pod) gde imas dovoljno prostora. I otvoris je kao kofer. Znaci kad uspravis gornji deo, floppy drive treba da ti dodje sa gornje strane. Sa njegove leve strane stoji HD. Ima 4 srafa.

Polako i bez naglih pokreta gornjeg dela klavijature, da ne pocupas neki konektor kada skidas poklopac.

stanky 14.04.2015 20:01

Hvala na odgovorima.Uspeo sam da izvadim hard disk iz klavijature,e sad je problem to povezivjanje na racunar.Nemam nikakav kabl kao taj sto je sa jedne strane usb a sa druge obican zenski za citanje hard diska.Imam neki stari kompijuter njega sam otvorio i lepo imam dva ostavljena kabla sa maticne ploce do hard disk.Ja koristim samo jedan za glavni hard disk(od 3.5 inch),a ovaj drugi kabl mi samo visi u kucistu.Kada se pogledaju ti zenski pinovi izgleda kao da lepo mogu da se povezu sa mojim hard diskom iz klavijature (od 2.5 inch)Kada sam probao da ih spojim stavim prvu iglicu na prvu rupu i onda bih trebalo sve da se poklope,ali kod mene se poklapaju samo prve dve tri,ostalo nista.Pa sad dal ima neke razlike izmedju konektora za hard diskove od 3.5 i 2.5inch.Sta mi vi predlazete da?Kako da resim ovaj problem.

Pozz

max93 14.04.2015 20:31

Treba ti kutija za externi hard disk. U tvom slucaju Ata 2,5 inca. Kosta oko 10 evra (koji evro gore dole). Hard disk stavis u nju, i nakacis na konektor unutra. Iz nje ide USB prema kompjuteru.

stanky 14.04.2015 23:48

Hvala jos jednom,onda cu morati da uzmem taj citac.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org