YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kurzweil (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Kurzweil terce, portamento, dirka. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32301)

palas 18.01.2022 19:19

Kurzweil terce, portamento, dirka.
 
Pozdrav,
Zanimaju me solo klavijature u cenovnom rangu do 1000e. Prvenstveno za terce, portamento i da je dobra dirka.
Kurzweil PC 3k6 sam gledao ali nista o njoj me znam.
Čitao sam ovde po grupi ali su mahom teme vezane konkretno za neki problem. Mene zanima opšte mišljenje u odnosu na to sto nidi korg, yamaha, roland. Zašto "da" Kurzweil ili zasto "ne".

branoy 19.01.2022 18:17

u cenovnom rangu do 1000eu uzmes M3 i zaboravis na sve iku drugu, ova ti radi kao da imas kronos..

marioDX 27.01.2022 23:46

Nedavno sam kupio Kurz Pc3k6. Kvalitetna klavijatura i lijepa dirka, i za narodnjak i za pop/rock. Na razglas izlazi jako dobro, iako kuci programiram na studio monitorima. Materijala mozda neces naci puno kao za korga, ali iz moga kratkog iskustva mogu ti reci da se moze lijepo srediti, v.a.s.t. je jak softwer. Ako nisi upoznat sa programiranjem klavijatura, moze ti zadati malo glavobolje, jer mali ekran nekad ne moze prikazati pune nazive parametara koje programiras. Ali kad se naviknes onda ide puno brze. Ja sam za sada jako zadovoljan, to je neko moje skromno misljenje, nadam se da ce se javiti jos kolega koji imaju Kurz da te jos vise informiraju

beronjan 29.01.2022 11:17

Što se tiče terci, možeš lepo da ih namestiš na Kurzweilu. Imaš dva načina da ih praviš, možeš u program modu ili u setup modu. Ako ih praviš u setup modu onda možeš i da ih transponuješ. Terce se prave malo drugačije nego na ostalim klavijaturama, kod Kurzweila se terce prave pomoću layerovanja boje. Zvuk je dobar, fabrika mu je dobra, mada je to sve oko zvuka dosta individualna stvar, i lepo izlazi na razglasu. VAST je dosta moćan sistem ali zna da bude malo "komplikovan" dok se ne navikneš na njega, a kad skontaš gde se šta nalazi i kako funkcioniše, videćeš šta sve može da se uradi :) Što se tiče portamenta, nisam ga nešto mnogo koristio pa ne mogu da dam neko mišljenje. Znam da ga ima i znam da može da se sredi ali do koje mere, ne znam, meni nije trebao nikad nešto preterano. Dirka mu je dosta dobra, bar meni odgovara, nije jako duboka i ok je za hramonike i tako te solo zvukove. Za klavir i rhodes ipak više volim hamer :) A što se tiče toga koja klavijatura je bolja, da li Korg, da li Kurzweil... Mislim da je to dosta subjektivna stvar i da svako od nas traži nešto drugo od klavijature. Za Korga ima više materijala, ali meni lično se Korg nikad nije nešto preterano sviđao kad je zvuk u pitanju. Kurzweil mi više leži i zvučno i po opcijama i po mogućnostima, ali ima dosta manje materijala za njega i kod njega moraš da sedneš i da zagreješ stolicu da ga središ. To je moje mišljenje i moj lilčni utisak :)


Trenutno vrijeme na Forumu 18:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org