YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   U cemu je problem? Zujanje i krcanje... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9584)

Misa91 01.06.2009 23:37

U cemu je problem? Zujanje i krcanje...
 
Imam GEM power mixer koji sam hteo audio kablom(sa jedne strane crveni i crni chinch, a sa druge banana) da povezem sa laptopom. Ta dva chincha gurnem u out na mixeti, a bananu u ulaz za mikrofon na laptopu. Kada snimim zvuk koji mi ide iz klavijature do mixete cuje se jako zujanje i krcanje na snimku. Inace preko ozvucenja sve radi normalno.

Nadam se da sam uspeo da objasnim, unapred hvala na odgovorima!

Dell 02.06.2009 00:39

druze, moze bit da je do zvucne kartice, koja je kod tebe?

svirko 02.06.2009 07:58

@ misa91

mislim da te muči uzemljenje na laptopu, isto kao što je i mene.
Zujenje, krckanje, kojekakvi šumovi na mikseru, i tako dok god nisam odpojio napajanje iz 220V. Kad je laptop bio samo na baterijakom napajanju,sve je bilo idealno, niti najmanjeg šuma!!
Probaj izolir trakom, omotati samo one izvode za uzemljenje na utikaču od laptopa, ili probaj nabavit , ima toga u trgovinama elektro-materijalom, prelaz iz šuko, u ne-šuko utikač.
Msm, to je jedan od mogućih razloga, a opet, možda nije niti to.

svrakan 02.06.2009 07:58

Nisam siguran ali mislim da probijes signal i da krci zbog toga inace banana ne treba da ide u mikrofonski ulaz nego u audio input,a ako vec i snimas tako trebao si namestiti u programu koji koristis da ulazni signal ne probija i onda krcanja ne bi bilo.

Misa91 02.06.2009 10:15

@d3llbQy_DM

To je integrisana zvucna kartica u laptop HP nx9020, sa njom je sve uredu, pre neki dan sam snimao neki zvuk preko kompjuterskog mikrofona.

@svirko

Danas cu probati ovo sto ti kazes.

@svrakan

Ja na laptopu imam samo dva ulaza za banane (jedan za slusalice i jedan za mikrofon). Kako i gde da podesim ulazni signal da ne probija?

svrakan 02.06.2009 11:33

Na podesavanju kartice Line in.

cvele 02.06.2009 12:11

Kao sto je @svarkan rekao, moras podesiti da je ulaz na laptopu Line in a ne Microphone i ako to ne upali, onda (ako vec nisi) stavi da su ti svi uredjaji koje tad koristis (mikseta, laptop) na istoj uticnici tj. da budu na istoj fazi sa istim uzemljenjem. Koristi obicni onaj razdjelnik ili produzni kabal. Mislim da i to moze praviti probleme.

aleksandar72 02.06.2009 18:25

Poslusaj sta ti kolega cvele kaze, a ono sa "izoliranjem"....ja ne bi nikad uradio ;)
Problem je u Sound Kartu,tj podesavanje ulaznog audio signala a proveri i Chinch kabal.

Pozz

P.S.ima slican problem, imam sad eksternu PCMCIA audio kartu i sve radi optimalno.

svirko 02.06.2009 21:57

@ Aleksandar72,

ti možda ne bi,
al ti mogu poslati link sa jedne stranice,gdje su mnogi imali takav problem, i svi napadali, kupi ovakvu kartu, kupi onakvu, treba ti kabal ovakav, treba ti kabal onakav, a sve radi šumova u zvučnicima, kao da šušti vjetar i more zajedno, i isto sam imao, i imam još i sad eksternu zvučnu karticu.
Dok nisam dobio odgovor da ili izoliram uzemljenje na adapteru, ili da jednostavno precvikam uzemljanje,
I hvala Bogu, pomoglo je.
Nema više nikakvih šumova, niti zujanja.
Opet kažem, možda je nešta drugo, al ja sam imao takav problem, i riješio ga.

gogspa80 02.06.2009 22:37

svirko je 100 % u pravu


Trenutno vrijeme na Forumu 13:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org