YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Song book PA800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5940)

intersite 18.09.2008 09:51

Song book PA800
 
Postovani prijatelji treba mi vasa pomoc oko songbooka na PA800...sve sviram uzivo i koristim performance za postavku meodija,ali sam napunio sve performance i nemam mjesta za nove pjesme.Udjem u songbook uradim postavku i memorisem je,kada je pozovem da svira ne mogu koristiti STS-ove u stylu pouce mi samo prvu boju i ne moze se prebaciti.Ima li neko slican problem ili nesto treba podesiti?Hvala unaprijed

zsimonovic 18.09.2008 11:38

probaj udji u song book pa na ekranu izaberi book edit 1 stranicu pa imas write STS pa stavis na all current style STS.Probaj,nisam siguran ali mislim da je tu podesavanje

romario 18.09.2008 13:03

Song book,to su samo tekstovi ,ili ?

Marco7 18.09.2008 13:29

Citat:

Originalno postovano od imported_romario (Post 50504)
Song book,to su samo tekstovi ,ili ?

U sobg book-u mozes da nastelujes sve kako ti zelis za odredjenu pesmu!Znaci ritam u tempu i solo boja plus jos 3 razlicite boje u STS-ovima i tekst!Vrlo korisna opcija i ja je koristim kad skidam novitete posto stvarno ne mogu da zapamtim odma sve nove tekstove!Jedina mana song book-a po meni je ta sto malo kasni sa prebacivanjem ritma i nikada ne znas kad ce da krene =)) ali to je valjda zbog toga sto mora da povuce text sa HD-a isto kao i svi ritmovi iz HD banki ;)

svirko 18.09.2008 14:18

Vezano na ovu temu,

ja si planiram organizirat songbook na slijedeći način.
sve tekstove pjesama koji su vezani uz recimo Estam ritam ( bilo da je brzina 90,95 ili 140 ), ili rumbu i tako dalje.Znači uz neki ritam povezat folder sa svim tekstovima koji idu uz taj ritam, osim možda nekih specifičnih pjesama.
Jel dobio sam savjet od jednog našeg cijenjenog člana, da tako napravim, jel besmisleno je na primjer za pjesme tipa Kraj jezera, Fijaker stari itd, trošit mjesta u songbooku, pošto procesor u klavijaturi trpi za vuć ritmove a ne tekst.

Pozdrav svima

Marco7 18.09.2008 14:23

Svirko nece to moci tako veruj mi,bar ne na Pa1xPro!Mozes na ovaj nacin da ga prevaris jedino a to je da iskucas u jednom tekstu 10 komada ako me razumes pa da ga ti pomeras posle kako tebi odgovara jer ti kad pozoves style iz song booka on ti automatski poziva onaj text koji si ti sacuvao i nema menjanja tekstova u toku svirke ;)

svirko 18.09.2008 14:49

Oprosti prijatelju Marco7,

tako sam i mislio, samo sam se krivo izrazio.Ja doduše imam PA 500, al sve tekstove vezane uz recimo Estam, mislim stavit u jedan fajl, pa mislim da bi moralo ići.
Eto, sorry na nerazumnom objašnjenju, i hvala na savjetu

Pozdrav,

Svirko

vujanov 18.09.2008 19:48

Jos malo o songbooku!?
 
I ja pokusavam organizovati songbook, i prilicno sam ga napunio, ali da znate da tu ima mnogo mesta, preko 3000 postavki pesama moze stati!
Ali moj problem je u postavljanju teksta, ja uopste neznam odakle da krenem!? A drugi problem je transpozer, jer nece da ga upamti, vec ostane sve dok ga ne promenim u glavnoj stranici!? Eto tako POZZZZZZ

romario 18.09.2008 22:00

Na Tyrosu u jednoj registraciji možeš otvarati bilo koji tekst koji imaš,trenutno.
Imate li tekstova u note pad u downolad-u.
Dali i u korg ide txt. format?

kljucko 18.09.2008 22:07

Citat:

Originalno postovano od vujanov (Post 50543)
I ja pokusavam organizovati songbook, i prilicno sam ga napunio, ali da znate da tu ima mnogo mesta, preko 3000 postavki pesama moze stati!
Ali moj problem je u postavljanju teksta, ja uopste neznam odakle da krenem!? A drugi problem je transpozer, jer nece da ga upamti, vec ostane sve dok ga ne promenim u glavnoj stranici!? Eto tako POZZZZZZ

U globalu otkljucaj onaj katanac na Master Transpoze i to ti se nece desavati.


Trenutno vrijeme na Forumu 08:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org