YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Duvački instrumenti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Klarinet and saksofon (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1837)

Darko88 26.10.2008 01:48

Nista dok nedim ne kaze on ipak je duvac

CRNI GALEB 27.10.2008 19:29

Dobar si ...........=))=))=))=))=))

vujanov 27.10.2008 19:52

Prijatelju, kad to snimis okaci semplove na download, za site chlanovi od forum....HVALA

Saxofonista 29.10.2008 13:57

Pozdrav. Evo jos jednog saxofoniste :)

mirandess 08.10.2010 18:53

:) ima prijatelju :) ja sviram klarinet b. Amatijev, kupljen prije 7 godina :) i odlican je :) samo me malo zeza H klapna...... mijenjao sam 2 puta spuzvice na klapnama al opet nista..... steta, a instrument 1700 km sam platio :( Nov!!!! znas li ti ista o tome????? tj, zna li itko ista o tome?? a saxofon, aaaajme meni, prva placa koju zaradim kupit cu ga i to tenora, ufff odmah se najezim kad cujem zvuk!!!

OrtodoxSRB 10.03.2015 00:15

Sax - početak
 
Počeo sam da sviram Alt Saksofon i dobro mi je krenulo (bar mislim). Nema klipa koji nisam pogledao na youtube. E sad me zanima jedno.
Svi koji sviraju sax na youtube (recimo osnovna C dur lestvica) nota D je pritisnuto svih 6 osnovnih tastera (krećem od leve gornje ruke, pa do desne ruke, prstored 1,2,3 - 4,5,6), nota E je pritisnuto 5 tastera (1,2,3 - 4,5), nota F je pritisnuto 4 tastera (prstored 1,2,3 - 4) i td. Nota C je pritisnut 2 taster ili drugi prst leve ruke. I ja sam tako počeo da učim razne skale.
Muzičar kod koga sam otišao da mi pokaže neke stvari u vezi saksofona (vrsni muzičar koji je obrazovan i svira sa orkestrom) mi je pokazao C dur lestvicu i to tako što se nota C dobija kada se pritisnu 1. i 2. taster leve ruke (kod mene je to bila nota A), nota D samo prvi prst leve ruke, nota E bez prirsnutih tastera i td. Ispada da sam sve pogrešno učio. Napominjem da on isto svira Alt saksofon Eb.
Da li neko može da mi objasni u čemu je razlika, jer njegovo C (prvi i drugi prst leve ruke) zvuči isto kao C i na klaviru, dok kod moje lestvice to nije slučaj. Pogledajte C dur lestvicu na bilo kojem video klipu na youtube. Šta je od ova dva ispravno, odnosno verujem da mi je dobro pokazao, ali ja sam zbunjen?
Hvala unapred na pomoći i savetu.

sale_band 10.03.2015 00:26

Ne razumem se u sax, sli ako je C, onda je C na svakom instrumentu, razumes?
Ne moze kod tebe da bude jeno o na klaviru drugo C.

Taj muzicar ti je izgleda dobro pokazao.

OrtodoxSRB 10.03.2015 00:34

Sax - početak 2
 
Jasno je meni to, ali sam odgledao preko 300 klipova (škola alt saksofona i razna uputstva i tutorijali i svi su svirali onako kako sam ja prvobitno vežbao). Prilikom tih vežbi sam upoređivao zvukove njihovih saksofona sa zvukom mog saksofona i potpuno isti ton sam dobijao.
Možda je moje pitanje notorna glupost, ali i dalje mi nije jasno.#o
Dodato:
Jel ima neki saksofonista da mi razreši prethodnu dilemu? :-h
Dodato:
Jel ima neki saksofonista da mi razreši prethodnu dilemu? :-O

mgxbty 20.07.2016 13:23

Ne razumem se u sax, sli ako je C, onda je C na svakom instrumentu, razumes?
Ne moze kod tebe da bude jeno o na klaviru drugo C.

Sale bre saxofon nije češalj.
Ako je na tenor saxofonu C na klaviru je Bb.:)]
Eb saxofon ako je njemu C na klaviru je A.:)]

sale_band 20.07.2016 13:57

Klarinet and saksofon
 
Ja kad sviram sa saksofonistom ne primecujem da on svira C dok ja sviram Bb... Znaci, ako mu kazem C onda je C i meni i njemu, sta on stisce na saxu, nemam pojma... To je poenta mog posta


Trenutno vrijeme na Forumu 10:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org