YU-MIDI Muziki Portal - Muziarski forum

YU-MIDI Muziki Portal - Muziarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muziki Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Употреба програма отвореног кода (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28785)

stroncium 23.09.2015 11:34

Употреба програма отвореног кода
 
Здраво народе!

Ово је моје прво јављање на ју-миди форум, па ћу га искористити да вас све поздравим.

Почео сам се занимати за миди-проблематику на рачунару, пошто се пре пар година прихватих локализације Дуду-линукс система на српски. У њему се сретох са неколиким програмима који употребљавају миди инструменте („pianobuster“, „songwrite“...), као и оне који раде са семпловима (hydrogen...), а којима се може управљати миди-порукама.

Занима ме каква су ваша искуства са слободним програмима?


Живи били!

rolandx 23.09.2015 11:56

Malo mi tee ide tumaenje tvojih reenica ( gramatiki+irilica) ali eto... uspeo sam. Kae da si se sreo sa mnogo programa, pa me zanima odmah na poetku koji su ti programi koje si sreo a da su ,,slobodni"( verovatno si mislio na free - slobodne verzije ili demo verzije)... ? ta te konkretno zanima u vezi sa programima koji te takoe konkretno intresuju?

stroncium 23.09.2015 12:09

Неки једноставниији програми које сам употребљавао су "Virtual Midi Piano Keyboard", "Aria Maestoza", "PianoBuster", "Polyphone" (стварање sf2-датотека тј. SoundFont-ова),
или мало озбиљнији програми као Rosegarden или MusE.

Нисам мислио на "demo" или "freeware" програме већ на оне објављене под неком од ГНУ ГПЛ лиценци (енгл. "Free Software").

А као што у првом посту рекох, занима ме, ако сте употребљавали неке од слободних програма, каква су ваша искуства у свакодневном раду са њима?

Хвала

Поздрав

rolandx 24.09.2015 06:32

Pogledaj sada svoj post koji izgleda ovako: ..... . Izvini ali ja to ne mogu da proitam. Enkripcija irilice nije najbolja, pa te molim da pie latinicom.

stroncium 25.09.2015 12:29

Жао ми је ако у 21. веку не може да се пише ћирилицом. А толико новца смо дали на локализацију система на српски. Но то није тема....

Када сам поменуо слободне програме ("Free Software") мислио сам на оне објављене под ГНУ ОЈЛ лиценцом, а не оне који су демо или "Freware".

До сада сам употребљавао многе програме за рад са миди-датотекама од оних једноставнијих "Virtual Midi Piano Keyboard", "Aria Maestoza", "PianoBuster", па до програма као што су "Rosegarden" или "MusE sequencer".

Дакле, питање је, да ли сте употребљавали неке од ових програма и каква су ваша искуства у раду са њима?

Хвала

rolandx 09.10.2015 08:48

Iskustva su pozitivna. Ako te neto bude konkretno zanimalo pitaj :-??. Kakvo pitanje takav i odgovor.

Belmo 09.10.2015 16:45

Freeware software i Softwer Otvorenog koda (Opensource) nisu ista stvar.

Open-Source programi su programi otvorenog koda kod kojih je dozvoljena modifikacija i koristenje tog koda softvera u komercijane svrhe (sto uvijek ne mora da bude zavisi od situacije do situacije tj licence.)

Ja kao Web Developer vrlo cesto koristim jednu Open Source platformu, kao i neke frameworke za izradu stranica i aplikacija - koje mnogo olaksavaju stvari.

Vaxter 10.10.2015 15:45

Open Source ne mora da bude dozvoljen za komercijalnu upotrebu.
Sve zavisi od licence.

Belmo 10.10.2015 15:54

To sam napisao.

Poslano sa mog L500S koristei Tapatalk

Vaxter 10.10.2015 16:01

Nisam primetio, sori.


Trenutno vrijeme na Forumu 10:59

Forum Yu-Midi.org pokree vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zatiena od strane www.yu-midi.org