YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Registracije - opis, izrada, korištenje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28506)

Tihotyros 18.03.2020 03:13

E pa ja nebi rekao da Genos nece ucitat registracije sa SX900, ali ne mogu to tvrdit sa 100% sigurnoscu. Nek kaze neko ako zna sigurno.
Mozda niste dobro napravili obojica update Genosa na 2.0, jer tad je bio problem sa ucitavanjem registracija. Update 2.0 se nemoze samo upisati preko usb-a, postupak je malo kompliciraniji, potrazite, pisali smo o tome..

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Tomy 18.03.2020 09:24

Os je 2.01 u kojem je ispravljen bug sa registracijama i tvornički je učitan.
Dodato:
Eto, kolega casper je probao konvertirati jednu registraciju od SX900 pomoću yrm-a koju sam mu poslao i ne radi kako treba. Neka on napiše detalje da ne prenesem krivi info, ali svakako nemojte probavati konvertirane registracije jer ćete morati raditi factory reset genosa...

pelias31 19.03.2020 10:39

Mozda je razlog necitanja registracija expansion pack. Ako su instalirani razliciti packovi u jednu i drugu klavijaturu vjerovatno registracija "ne zna" odakle da povuce voice, style...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

casper 19.03.2020 10:58

2 Privitaka
Registracije sa SX900 ne idu direktno u Genos.
Ako se baš želite "zabavljati", napravite konverziju sa YRM i onda će Genos potegnuti podatke ali ...

Izgubit ćete pola pomoćnog ekrana, slova će se pretvoriti u hijeroglife, a desna strana klavijature će biti potpuno onemogućna. Očito se u potpunosti operativni sustav SX900 ne slaže sa Genos-ovim. Zato je Yamaha blokirala da se ove informacije ne mogu "dijeliti" i Genos jasno javalja poruku da ih ne može primiti. Ako netko želi experimetirati kao ja, može naići na problem i ako ga ne zna riješiti, opet je Yamaha kriva. :rolleyes:
Ja sam napravio jedan lagani reset i sve je dalje funkcionalno kao i prije.

I mali dodatak, u još par navrata do sada sam "natjerao" Genosa da se zblesira. To sam učinio namjerno stavljajući u njega svakakve različite stvari koje mu nisu namjenjene. Želim jednostavno vidjeti koja je granica "izrdžljivosti" ovog instrumenta. I moram priznati da je vrlo otporan na sve vrste gluposti koje čovjeku padnu na pamet. A meni s vremena na vrijeme svašta padne na pamet, he he he... Zato, kada vidim da netko u čudu gleda na ERROR koji mu Yamaha baci i kada se ljuti kako je to bug koji se pod hitno mora riješiti novim OS, mogu samo zamisliti što je učinio da natjera klavijaturu da izbaci poruku o grešci.

Tomy 19.03.2020 21:37

Citat:

Originalno postovano od pelias31 (Post 310436)
Mozda je razlog necitanja registracija expansion pack. Ako su instalirani razliciti packovi u jednu i drugu klavijaturu vjerovatno registracija "ne zna" odakle da povuce voice, style...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Ta registracija koju sam poslao casperu je napravljena sa tvorničkim ritmom i korišteni su isključivo tvornički zvukovi na svim partovima.

casper 19.03.2020 22:18

Da, ali u registraciji ima pohranjen i Live control. Sx900 ima samo dva knoba, nema slidera. Genos ima 6 knobova, 9 slidera i vjerojatno zato dolazi do problema. Vjerojatno i autor YRM-a nije odradio posao kako treba.

Tomy 19.03.2020 22:30

Da na to sam zaboravio, a i koliko vidim po slici 2 problem je i u playeru. SX900 ima prvo midi player (Song A) a genos ima prvo audio player. Zato nema ikona na song A i song B a to je možda i problem prilikom YRM konverzije. Vjerojatno je autor primjetio ili dobio dojavu i za taj bug pa će možda uskoro biti update.

casper 23.04.2020 08:41

Autor YRM-a je reagirao i dao prijedlog što bi možda trebalo učiniti da ne dođe do ovoga. Nije pomoglo, problem je i dalje prisutan, pa svim onima koji žele konvertirati registracije sa sx na Gen, dajem savjet da taj posao ne rade.

Genos screen corrupted with registration PSR SX900

MusicIsMyLife 26.05.2022 22:40

Jedno pitanje, vezano za registracije. Jel se nekom desilo da u registracijama odjednom nema ritmova koji su memorisani da budu tu? Posljednju aranzersku svirku sam imao prije 3 sedmice, sve je bilo ok.. danas listam registracije, i ni na jednoj nema memorisanog ritma iako pisu ritmovi na registration info..takodjer, davno sam kopirao registracije na usb flash, da se nadju i tu, pa sam probao i njih, ali i na njima ista stvar..tako da sam morao ponovo dodijeliti ritmove na svaku registraciju 😢😢 izgubih pola dana na glupost. Zna li neko sta bi mogao biti uzrok da se ovo desi? Inace, radi se o SX900

casper 26.05.2022 23:49

1 Privitaka
Nije problem u registracijama. Najvjerojatnije se ritmovi ne nalaze na lokaciji koja je zapisana u registracijama. S programom Yamaha Registration Manager pogledaj putanju koja je zapisana u registracijama. Pogledaj sliku i bit će ti jasno o čemu se radi.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:35

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org