YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa80 - USB (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8090)

aleksandar031 17.02.2009 20:58

Pa80 - USB
 
Da li je ko imao iskustva, ugradjivao USB u Pa80? Citao sam da bi se postavio pozadi, na mestu za video interfejs. Ne znam, razmisljam, ako npr crkne HD, NE DAO BOG:mad:, gde bi nanovo sav materijal ubacivao preko flopi disketa?

gega 17.02.2009 21:29

USB u PA 80 je moguce !!!!
 
Da kolega moguce je ugraditi usb priklj. u Korg PA 80
Ja cu da uploadujem uputstvo u PDF formatu.
Uputstvo je na NEmackom ,ako se ne snalazis prevescu ti ja.
Pozdrav:)>-
Dodato:
Uploadovao sam samo treba da se ,,overi,, od strane moderatora.
;)

aleksandar031 17.02.2009 23:34

E kad bi te jos mogao zamoliti da mi u osnovnim crtama prevedes, nemacki niti sam ucio niti znam ista:).
PS Hvala za upload

oliver 18.02.2009 00:25

ovo i meni treba - iskreno se zahvaljujem za prevod - nadam se da ce biti uskoro

Goce 18.02.2009 01:16

Mada je ugradjen USB mnogo bolja stvar ipak je skupo. Jeftinije resenje ti je da kupis Conector 2.5" to 3.5" koi kosta 1.5 eura (kod nas u Makedinija) povrzis hard disk od Sajzera na kompjuter i prebacis sve sto ti treba za 2 min.

gega 19.02.2009 15:54

prevod
 
Radim vec na tome, najkasnije u Nedelju cu biti gotov sa prevodom posto iziskuje dosta vremene.
Cim zavrsim ide na upload.
Pozdrav :)
Dodato:
Prevod sam uploadovao,samo treba da se odobri od admin.
Pozdrav:-j

muro 21.02.2009 20:40

dali moze usb i hd da se ugradi u pa50 i ako moze objasnjenje hvala poz

gega 21.02.2009 21:25

pa 50... moze
 
cao muro.:)

Da moze isto kao i kod Modela pa 60 i 80.
Princip je isti kod svih,sto znaci da mozes da koristis isto uputstvo .

Mislim da sam u nekom postu vec okacio adresu firme iz Yuge koja ugradjuje takve stvari ali sve mozes sam uraditi .Da ja nebi zaradio jos jednu opomenu
od moderatora :D
pogledaj na google
.... ukucaj : usb interfejs za pa50......
i naci ces i cijene za ugradnju koje su dosta paprene ,ali neka ti to posluzi kao orijentir medju cenama.Znaci ako su napisali 145 eurica (ako se ne varam),ti racunaj jednu trecinu do40% sa tvojim radom:D

Hard disk ugraditi je sasvim prosto .Kupi jedan solidan Hd od 2,5" (laptop) ,ne mora imati preterano puno Gb jer neces nikad iskoristiti.

Na poledjini klavijature je cetvrtasti poklopac sa 4 vijka.Otvoris ga Ubacis HD(formatiran naravno):) pricvrstis sa metalnim drzacima koji su vec unutra.Ustekas sa stekerom koji je mislim na narandzastom snopu zica ( kodiran) i startas strojcek.Kada pritisnes na dugme HD..pojavice ti se podaci koje imas na njemu.

Pa onda puno uspeha ..;)

Gorance 21.02.2009 22:18

Predlog
 
Ja sam pokusavao da ugradim usb,ali ima tu zajebancije,pa sam odustao.Kupio sam fioku za hd ( 10e),i kad mi treba da punim hd,skinem ga zakacim na pc i sve gotovo za 10 min.Moze i ovako.POZZZZZZZZZ

amadeus1 20.04.2011 00:25

moze na sve pa serije
 
nije problem instalirati nego je problem nabaviti (za jeftino )

inace trebaju 2 stvari

EX-502 Expandable HDD Module for KORG PA50 (internal) sto je 88 eura
i
USB extension module for EX-502 sto je 17 eura

a instalacija je 40 minuta posla i to uz pivu


Trenutno vrijeme na Forumu 01:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org