![]() |
par pitanja oko pa800
Pozz,interesuje me par stvari, dali je moguce da radi neki loop u bilo koju brzinu styla to znaci ako sviram neko dvojku u a dur da mi onda neki kratki fraza od loop odsvira nesto ali da bude u istoj brzini koji mi tempo akoje tempo 100 da mi svira onda fraza loop isto100 itd,a drugo pitanje vezi terci imam i ja neke terce na pa800 ali jedan kolege moj ima jedene terce kad svira kolo u a duru i kad svira a dur skalu tacno mu izlze terce a kod mene ne izlazu tacno,dali tako nesto postoji.Eto nadam se da ste me razumeli ocemu se radi.Hvala svima
|
Odgovor na prvo pitanje : Pokušaj da loop-ove prebaciš na multi padove i onda ćeš moći odraditi sve to na svakom ritmu.A,drugo,ima u opticaju dosta loše odrađenih terci ili pogrešno imenovanih.Moguće je da ti piše terca npr.H7,a znamo da taj tonalitet ne postoji.To su terce u e-molu harmonskom,ali se u improvizaciji melodija vrti oko dominante(H7),pa čovjek napisao da su to terce H7.Ja sam imao sličan slučaj na Triton Le-u,pa sam ih morao preimenovati.A,možeš zamoliti kolegu da prepišeš od njega terce i riješiti problem.Imaju i one tzv. Šumadijske terce,koje se koriste u kolima,tamo ima i donja kvarta na tonici i još po nešto,a ne zvuče u ljestvici baš korektno,pa je moguće da je i to u pitanju.Pozdrav!
|
problem oko tog kolege nije vise tu nazalost,ako neko tako nesto koristi bio bi zadovljan da mi polsaje to ili cak objansi kako se to radi.hvala
|
1: Koristi TIME SLICE opciju, i moci ces da kontrolises brzinu loopa sa tempom
2: Postoje perfektne terce, samo njih je mnogo teze napraviti nego ove obicne preko Ensemble. Pozdrav |
dali neko od vas ima te terce mozda? da ih cujem.hvala
|
Ja sam napravio skroz tacne terce na oscilatore u pa500 pa mozes ih probati i na pa800. Imas durske, molske, donje i orientalne. Stavio sam to juce u download ali jos ga nema na pocetna u poslednje fajlove ?! Verojatno ce se tek pojaviti. Inace na pa800 najbolje terce su u userDK. One sa ensemble zaboravi te uopce nisu dobre jer nikad ne ispadaju tacne.
|
Trenutno vrijeme na Forumu 17:57 |
Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
.
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org