YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   da li moze 50 pesama za nedelju dana! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17651)

cane612 22.02.2011 01:05

da li moze 50 pesama za nedelju dana!
 
Dragi moje kolege ... situacija je ovakva. ja trenutno radim sa gitaristom koji peva i koji je zavrsio nizu muzicku skolu i on meni kaze da moze da se nauci 50 narodnjaka (aranzerski(imam korg pa500) samouk sam)sa svim forspilima promenom,ritma, a da ne pricam o tome da pola forspila treba ja kao pocetnih (7 meseci imam klavijaturu) da skidam preko nedelju dana da bi licio na nesto da ne bude na kraj sela zuta kuca. on je dalje utuvio u glavu da mi to mozemo cak mi kaze da mozemo i 100! Molim vas odgovorite na ovu temu i recite mom gitaristi da to nije bas lako stvar! I recite mi koliko bi vama trebalo da naucite 50 pesama? unapred hvala!
P.S. trebali smo da idemo na proslavu veridbe i ja sam odbio zato sto bi smo isli sa 100 pesama! a on je hteo da naucimo za nedelju dana jos 100 ! sto je po mom misljenju i umecu NE MOGUCE!

misa1265 22.02.2011 01:21

Uh,al' ce neko da vezba..hehehe...:p
Pa ja mislim da 50 moze da se nauci,al' sve bi to bilo nekako povrsno,jer treba vremena da udje u glavu :) Znam lika koji je ,,skinuo'' za dan 25 pesama,ali uvece na svirci nije to bilo to,ali je licilo na nesto...Sad ako je nesto da mozete da ,,otaljate'',da odradite samo pokusaj,ali kao hoces da zvucite bas ozbiljno mislim da ne moze...
A moj predlog ako bas moras da skines zbog te svirke,poneses svesku sa ispisanim akordima i to je to,ali naravno i to je resenje ako hocete samo da ,,odradite",ako hocete da zvucite bas ozbiljno mislim da ipak nema nista od toga,uzimajuci u obzir tvoje iskustvo i to,jer stariji bi se nekako vec snasli ali pocetnik tesko,bas tesko...;)
Pozdrav,svako dobro ;)

Dell 22.02.2011 01:34

ko to moze ja mu skidam kapu :) U ljudskom organizmu postoji proces koji se zove "inkubacija", meni je recimo 3-4 nove pjesme tjedno previse skidat, jer to se sve temeljito treba odraditi. Svaku pjesmu bi trebalo maksimalno "ispostovat" i odradit je kako treba. Ali tvoja stvar konkretno, nije u tome da mi kazemo ti si u pravu ili on je u pravu. Tu je stvar u tvom karakteru, jer sve i da mozes skinut 50 pjesama za tjedan dana to nije humano, ima mozak da ti pregori. To moras fino raskrstit sa njim, ako on to ne prihvata, mani pare, mani sve on nije za toga da radi s tobom ;)

zdozic 22.02.2011 01:48

Uh dobar je taj tvoj ,ja od svojih trazim samo 5 nedeljno,pa imam broblema.:blushing:

cash 22.02.2011 01:56

Ma nema sanse,, jos ako neke pjesme nisi ni cuo, ihh...Harmonija, fosrspil, Intonacija Ritam, tesko je to. . :D Pitaj ti tog pjevaca mozel on naucit 100 pjesama (tekstova) za 7 dana. (napamet)

Oasys 22.02.2011 02:13

To moze samo neko da se zavarava da je skinuo tolike pjesme za tako kratko vrijeme. Nauceno se smatra trajnim znanjem koje ne moze tako lako da ispari.

pedjajazz 22.02.2011 02:24

Dobar ti taj kolega gitarista, uporan *vidis da vredi sto ima bar nizu muzicku*, ja imam fakultet pa mi nije padalo napamet da skidam 50 pesama za 7 dana,.. gde se zurite,.. imate turneju po svetu,... cemu to,... napravite svoj repertoar u trajanju od 3 sata pa posle dodajte po pesmu svaki drugi dan!!!! Uporan ti taj, nema sta,..i meni trebaju takvi ljudi u bendu,....
Vidis druze, moze se nauciti 50 pesama za 7 dana moze i vise,... verovatno gitarista mislio da zajedno kao celina uklopite 50 poznatih hit pesama za nedelju dana,... a ne neke nepoznate pesme koje ste prvi put culi,...to vec ne,...Mada sta znam da se ne hvalim, ali moj mozak bi savladao i 50 novih pesama za nedelju dana, ali zato mi treba dve nedelje da upamtim tekst neke nove pesme, to mi ne ide nikako!!!

Nautica 22.02.2011 02:30

to vam je 7 pesama dnevno :) sto nije ni malo lako ali ako hocete da pokusate, samo napred zelim vam da naucite i vise :)

stanimir 22.02.2011 02:38

Mislim da je tesko da se nauci za nedelju dana ,da se navezba i da sve zvuci kako treba,jos i live nastup...A uz to promena ritmike za pojedine pesme..?Kako bi to sve bilo spakovano veliko je pitanje,bez obzira sto imas Korg pa500 ali nije lako raditi sa aranzerima treba vremena da se sve sredi i da bude na svom mestu.Nikada ne znas sta ce ti ljudi traziti na svirci.Pozz.

nesaband 22.02.2011 03:02

milim da moze da se skine 50 pesama za nedelju dana.
Dacu vam primer.
Pre nekih desetak godina sam spremao 20 pesama od raznih pevaca i to ne bas poznatih za jedan humanitarni koncert u Beogradu na Tasu.
materijal smo dobili bukvalno dan pred koncert i sve pesme smo skinuli za oko 12 sati rada.
sto je najgore taj koncert je otkazan pa nismo ni svirali te pesme:lol:
ovu pricu moze da vam potvrdi i @jeftabgd posto je i on ucestvovao u tom poslu

naravno mi smo svi iz benda bili iskusni muzicari pa smo uspeli.
U fvom slucaju posto sam kazes da znas samo oko 100 pesama mislim da nije izvodljivo da to uradis.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org