YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   G 800 ili PSR 1000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=210)

blakic 02.05.2005 20:33

G 800 ili PSR 1000
 
koji bi mi vi preporucili: Roland G 800 za 550 eura ili psr 1000 za 350 eura? Klavijatura mi netreba kao profi instrument(imam vec PA50)
Hvala u napred

Vaxter 03.05.2005 02:35

Iako sam ja totalni Yamaha freak preporuchio bih g800.
Klavijatura je mnogo profesionalnija.
Mada opet.
Meni odgovara zvuk yamaha-e.
Bolje sachekaj odgovor nekoga ko nije toliko pristrasan.... ;)

Tuzlak2004 03.05.2005 11:07

YAMAHA PSR-1000 A !!!!!!!! IMA PUNO VISE BOJA, RITMOVA VEC U SEBI VISE SKALA (ARBSKE) I ZVUK MU JE BOLJI!

alexej 03.05.2005 14:59

Ja imam Yamahu psr-1000,mogu ti reci da je po zvuku 10x bolji od roland-a.E sad mana je sto ima manje mesta u user memory u opnosu na G-800.
A ponavljam jis jednom zvuk je neuporedivo bolji na Yamahi.

DinO74 03.05.2005 16:36

Roland...Roland !!!
 
Evo i moje misljenje.... Ja vec duze vrijeme imam G-800 i svidja mi se zbog cvrstine zvuka u odnosu na druge aranzere. Istina jeste da mu zvukovi nisu nesto originalni ali kada si sam na dobrom ozvucenju zvuci bolje nego npr. neki drugi aranzeri u njegovoj klasi....Jedino sta mi nedostaje kod njega jeste HDD i sistem midi playback-a kao sto je kod PA serie....Heh, sta je Aca Lukas napravio sa G-800 !!! :wink:

Vaxter 03.05.2005 22:17

@Tuzlak2004
Arapske boje su samo na verziji Arabic.
Imash i normalnu verziju 1000.
@alexej
I ja to kazem.
Jednostavno je Yamaha sound - Yamaha Sound!
Odgovara mom uhu.
Mada g800 je po meni mnogo profesionalnija klavijatura.
Svirao sam je neko vreme i bio sam extra zadovoljan njom.
Onda sam uzeo PSR 9000 i to je bila ljubav na prvi pogled! :)
Mada sam i pre toga najvishe svirao Yamaha-e, pa sam verovatno zbog toga toliko pristrasan.
Moguce da moja averzija prema PSR 1000 i potiche iz toga shto sam svirao mnooogo bolje Yamaha-ine klavijature, pa mi ova klavijatura dodje spram njih kao igrachka!!!


I da.
Na kraju.
g800 na ozvuchenjima zvuchi perfektno!
Ja nikad ni na jednom ozvuchenju nisam dobio za Yamaha-u toliko kvalitetan zvuk koliko ona inache moze da izbaci...

Mada i i tako extra zvuchi majku li joj njenu.... :D

ketronsd1 08.05.2005 20:32

Sto se tice kveliteta zvuka na ozvucenju malo je klavijatura koje mogu zadovoljiti kao g-800 ili roland uopste.PSR 1000 ima mozda bolje zvukove ali meni to nekeko izgleda kao igracka.J sam duze vremena imao E-96 pa onda presao na PSR-8000 ali to nije bilo to ,pa sam mijenjao za i30 (S`obzirom da i30 i e96 nisu u istoj klasi sa rolandom sam bio mnogo zadovoljniji) da bi na kraju zavrsio na ketron sd1 koji je neprikosnoven.

kreso 20.05.2005 13:52

Iako baš nisam Rolandov fan preporučujem ti G-800. No samo radi ritam mašine. Ostalo mu je za qrac (oprostite mi na izrazu). Imao sam G-600 prije godinu dana i izluđivao me je zbog loših boja.
Ovo što kaže kolega za Ketron SD1+ stvarno stoji. trenutno ne postoji za Live svirku bolji aranžer. Em, mu je ritam sekcija mrak, em su mu tvorničke boje dobre, em ima jako dobar i močan sampler. Dobri su i KORG PA1X Pro i Yamaha PSR9000 Pro, no ipak su za nijansu slabiji od Ketrona.
No, skrenuh s teme. Yamaha PSR 1000 kako je Vaxter reko je u biti malo bolja igračka. Ima ko i G-800 mali broj User mjesta, no za razliku od G-800 usnimane user stylove gašenjem ne gubiš i ne moraš ih ponovno učitavati. No dajem glas za G-800 jer na svakom rolandu je ritam puno masniji nego na ikojoj Yamahi i KORG-u. No gledano u globalu čitav aranžer, onda je Roland radi loše kvalitete boja tek na trečem mjestu. A veliki minus je već godina Rolandu to, što mu niti top modeli nemaju sampler, niti HD tvornički ugrađen. E, pa za te pare rađe iz inata Yamahu ili KORG-a, čiji i srednji modeli sve navedeno dobivaju tvornički za iste pare.

ketronsd1 20.05.2005 18:47

Ili mozda ketron sd1.Sta kazes na to Kreso?

kreso 03.06.2005 13:36

Kolega iz benda ima Ketron SD1+ i Treton LE76. mA to fenomenalno zvuči. Stvarno rastura, ali kad treba nabavit ritmove za folk stvari onda je "pickaranja" da gori iz zvučnika :lol: :lol: :lol:
Ja imam PA80 i N364. KORG N364 je model iz generacije kad je izlazio Trinity (nasljednik X3), ali kakve ima složene terce i boje. Ma da se smrzneš. Meni je simpatičniji od V50. A kad sam ga uzimao, rekli su mi da koji će mi qrac :oops: jer je to kao synth za techno i rave. A sad ga ne bih dao ni za KARMU :twisted:
Za 500 Eura fantastičan solo workstation.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org