![]() |
Razlicite memorije
Pozdrav imam jedno pitanje da li je moguce upariti dva slota memorije razlicite brzina
|
Moguče je, ali će uvijek raditi na brzini sporije memorije.Ipak moram reči da ne postoji baš 100 % garancija da će raditi.Moraš pokušati.U večini slučajeva radi.
|
hvala
Hvala na odgovoru
|
izbjegavaj to!!
Cak i ako su iste jacine, a druge marke.. Ako bas nemas izbora, sta je tu je! |
Samo isto!!! :)
|
Ako se radi o kompjuterima-obični PC rade sporije i brže skupa,npr 333Hzh i 400Mhz rade,samo je fora u tome da će 400Mzh raditi na brzini 333Mhz...Dakle brži ram se spusti na niži nivo i frekvenciju sporijeg...Neko je spomenuo različite firme,ovo ono...TO NE IGRA ULOGU...Dakle možeš imati različite proizvođače npr 66RAM-a i SVE će funkcionisati kako treba jel svaki proizvođač MORA da izrađuje Ram po standardu i Quality Certifikatu...E sad ako spominješ klaviature tu nema neke pretjerane dileme...Nabudžaš više vrsti RAM-ova,s nekima dobro rade,kod drugih se pojavljiva krštenje i greške,ovisno od tipa i sreće...Što se tiče Tablet PC-ja i UMPC (mikro PC)...Tu samo idu RAM-ovi koji su pravljeni za njih jel se po cjeloj seriji prave ramovi koji su visoke kapacitete (obično smao jedan slot,2 max) i velike brzine kako bi se postigo zadovoljavajući performance...Pošto nisi reko za koju memoriju te zanima,za svaku sam nešto pomalo napiso...pozdrav!
|
Izgleda da baš ni jedna tema ne može proči bez kompliciranja i otkrivanja tople vode!Nalazimo se u rubrici-Problemi sa kompjuterom- a tema je postavljena-različite memorije-!
|
Da se nadovezem na ovu temu,nadam se da nisam promasio.
Jedno pitanje: Kod mene je u pitanju racunar Intel Pentium 4,sa 1.70GHz procesorom i 512MB RAM. Znam sigurno da se ovo 512MB sastoji iz tri dijela: Dakle postavljena je jedna memorija od 256MB i dvije od po 128MB. Pitanje: Je li to OK,i da li stvarno moj racunar ima 512MB memorije,tj.da li je to stvarno stanje.Mada na MY COMPUTER,Properties pise da je 512MB RAM. Pozdrav, |
Nema tu nikakve filozofije-kad zbrojiš sve tvoje memorije dobivaš 512 i to i je stvarno stanje!Njihov kapacitet se uvijek zbraja.Tu sada ne govorimo o brzini pojedinačne memorije.
|
ja ljudi imam jedan problemcic po tome pitanju RAM memorije....imam jednu polocicu od 512 mb i jednu od 256 mb ,i pokazuje mi da imam 768 mb rama,al mi komp nije bas brz,ne kako bi trebao kao da nemam toliko memorije, O.S XP servic pak 3,procesor mi je 1.84 GHz......cak kad sam imao samo 256 cinilo mi se isto kao i sada sa 768 mb...znaci kad zavirim u sistem pokazuje mi ukupno memorije 768 mb
|
Trenutno vrijeme na Forumu 09:29 |
Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
.
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org