Videti jedan post
Star 31.08.2009, 14:21   #14
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mojkarma

ma citam ja sve druze, neboj se i nemoj odmah da se ljutis

ako su 4*8=32 i 16*2 = isto 32 koliko je onda recimo 16 *4 (16 kanala * boje koje sadravaju po 4 elementa ...) a ima i vise mogucnosti, nego ce nas boli glava ako mnogo o tome razmisljamo ...

nemam nameru da te nerviram il sta znam ja, nego diskutujemo mogucnosti koje motif xs moze ... sad sta tvoj karma il bilo koj korg moze il nemoze su druge stvari ...

znaci za tebe su 128 mesta za performance i 64 (tu si u pravu!) za multimode nedovoljno? voleo bi da znam koje aranzmane ti sviras ako to nije dovoljno ...

Ako pak želiš npr. motif xs koristiti djelom kao slave, npr. da neke zvukove sviraš na motifu, a da npr. motifov klavir sviraš preko nekog vanjskog midikontrolera, onda pak moraš koristiti song ili pattern mode. I ni u jednom slučaju ne smiješ izaći bilo iz master moda ili iz song/pattern moda. Cijeli taj nered na Korgu ne postoji jer u Combination modu je klavijatura po želji korisnika i master i slave, ili jedno, ili drugo, ili oboje u isto vrijeme.

ovo stvarno ne razumem ... u korgu je moguce da izadjes iz multimode i menjas na single: gitaru a i dalje koristis na neki midikey recimo klavir? pa to je onda raketa!

isto ne razumem gde je toliko veliki problem da iz singlemode predjes na mastermode da bi koristio neki vanjski modul?

ovo sta ti do sada pisao, meni znaci da si ti koristio dugo vreme MOTIF XS cim znas toliko o njemu sta moze i sta nemoze ... ja kazem iskreno da ne posedujem ni korgm3 ni karmu ni motifxs, al bavim se vec preko 20 godina sa midijem ... tendiram na logiku i informacije iz shvabskih foruma posto vidim da ovde kod nas ta tema malo pretanka ...

pozdrav!
grandia je offline   Reply With Quote