Videti jedan post
Star 31.08.2009, 19:17   #24
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dobro ,nije izvukao maximum. to se slazem jer kolega aleksandar po tvome bi za ovu kutiju trebalo pojačalo od 2 x 3000w . kako bi onda ostale kutije radile , jbl vertec ima 2000w rms , koje bi onda pojačalo za njih trebalo ako za zx5 pojačalo od 4 kw nije dovoljno .
na crownu su postavke bile sljedece. wooferi su radili na gotovim presetima za jbl. a zx su radile na standarnom modu. eq je bio na normali . basevi i visoki na istoj razini a srednji spusteni.
da objasnim ovo u vezi woofera u kombinaciji sa satelitom. zx5 da radi kako treba , jbl wooferi nebi "ugusili" visoke iz zx5 . primjer , moje kucno kino .5 satelita i 1 woofer, sateliti po 20 w RMS = 100w RMS + woofer 200W RMS .na opcijama je woofer nastiman da radi na maximumu , sateliti isto tako. i sta se desava . opet ima malo basa u odnosu na satelite. cak ni dupla snaga woofera nije dovoljna da sve radi kako treba . a slucaj sa zx5 . za nju bi po pravilu trebalo ici 1200w basa na jednu kutiju. a nju je 1000w "ugusilo". bez obzira to u vezi da kutija nece radit kako treba . crown toj kutiji ce isporucit 600w u svakom slucaju , a to sto kutija ne radi kako treba to nije problem sa pojačalom , iako je bolje da je pojačalo jače od kutije. kod te kutije jedini je problem : pretpostavljam . zavojnice u zvucnicima ili zavojnica na skretnici . Ja kad sam motao zavojnicu za visokotonac imo sam orginal zicu i broj namotaja ali opet se slabije culo za razliku od orginala . pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote