Videti jedan post
Star 10.01.2010, 09:42   #1
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Protect na Dinakordu?

Pozdrav!

25 godina aktivno sviram i svasta mi je od opreme proslo kroz ruke ali ovaj glupi protect na dinakordu powermate 1000 mk2 bas preteruje.
MK1 (1600) je bio malo bolji po tom pitanju ali kako je na kraju crko vise puta nije za spominjanje.Zamenio sam ga i doplatio za novi MK2 koji je sada star 18 meseci i naravno kako je garancija istekla sve se gore ponasa sa tim protectom.
Malo sam nervozan ali razumete kako je kad ne idete na svirku opusteno.

NAPOMINJEM,da nikada ne dozvoljavam peac,i uopste mi ne treba ta snaga koju pm1000 ima i sa tim sam zadovoljan.
Sve kablove(ukljucujuci i naponske) i jackove sam izmenuo i ne vredi.Regulator napona ne pomaze.
I kao nov je jedva radio na 6 kutija a najcesce mi treba 5 zvicnika i nekoliko meseci radi.Onda pali protect i na 5 pa posle nekiliko meseci i na 4 a neki dan je poceo i na 3 kutije da pali protect.
Jedino na 2 kutije nikada nije zakazao.Namerno iznajmim drugog PM i nemam problema sto znaci da nije do mojih instalacija ili instrumenata.Najcesce koristim 4 mackie c300,gitara,pa 800 i pevacica,zajedno smo 20 godina i nema sanse da se deremo ili opterecujemo mixer i nikada u crveno nismo isli.

Znam da treba na ciscenje i odnecu ga iako u satoru nikada ne sviram.Ono sto me muci je da SIGURNO problem nije sa grejanjem jer kada upali protect uopste nije vruc a i nikakva snaga nije u pitanju!Koliko znam ciscenje resava grejanje a ja ne verujem da je to problem mada mozda gresim pa vam se zato obracam da cujem iskustva.
Kolega sa istom miksetom mi kaze da mu se desava slicno ali vecinom po selima sa slabom strujom sto kod mene nije slucaj a on redovno radi na 6 kutija i prezadovoljan je.
Jos je jako interesantno da nekad ugasi protect posle par sekundi a nekad moram da ga iskljucim i posle toga bez da sam ista dirao ne pali vise protect tako da sam ubedjen da nije do mene jer ako protect upali zbog neispravnosti kako posle bez da sam ista dirao celo vece radi bez problema?

Molio bih da iznesete iskustva a ozbiljno se bavim mislju da majstoru kazem da mi izbaci taj protect.Imam stari yamahin slave i nije mi problem ukljucicu ga uz PM ali me interesuje sta je ovo jer imam utisak da fabrika preteruje sa nekim zastitama koje ne znam cemu sluze jer je sve ispravno.Ionako sam protivnik svirke na 2 oma sa 6 kutija jer to bas opterecuje pojacalo ali 4 zvucnika moraju biti idealna.Pa ljudi godinama sam sa 2 EV1530 i 2 bas bina radio na legendarnom dinakord 1040 po svim hotelima u Srbiji i NIKADA problem nisam imao a sada poludeh sa novim tehnologijama.

hvala
dakiyu je offline   Reply With Quote