Videti jedan post
Star 29.07.2010, 14:58   #1
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dilema: Motif vs. Triton vs. Fantom-best buy

Pozdrav cenjenom auditorijumu!

Krenuo sam u "merkanje" šta da kupim, a da bude najracionalnije rešenje. Znači - "best buy", u odnosu na cena-kvalitet.
Yamaha Motif (usput me interesuje mišljenje o nekoga ko je probao sa sređenim bojama ES i ES, kolika je zvučna razlika),
Roland Fantom. Nisam je nikad slušao uživo, niti probao. Jedino na tv-u.
Korg Triton; LE ili TR? Koja je bitna razlika?
Kada bih se bavio samo interpretacijom pop-rok muzike, Korg ne bih ni pomenuo. Ali, pošto je pretežno zastupljena narodna muzika, to menja stvar. Znači potrebna mi je, ipak, klavijatura na kojoj ne bih dobijao grčeve u prstima pri pokušaju da napravim triler ili ukras. A, na kojoj bih mogao najnormalnije da odsviram klavirske fraze.
Znači, potrebna mi je pouzdana (softverski i hardverski) klavijatura, sa jasnim, konkretnim semplovima živih instrumenata. Triton LE sam probao. U odnosu na X5D, je zverka, ali se nisam fascinirao. Terce su ok.
Kakva je situacija na tržištu za kupovinu gotovih setova boja za fantom i motif.
Svestan sam da je Triton LE najjeftinije rešenje. Ali, da li vredi dati još nešto para preko za motif ili fantom?
djlabomi je offline   Reply With Quote