Videti jedan post
Star 08.11.2010, 13:47   #29
sstipa
Vredan član društva
 
sstipa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 161
Downloads: 355
Uploads: 4
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 20 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 , Harmonika- Paolo Soprani
sstipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sstipa pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdrav svima
Evo sa malo zakasnjenja da se i ja ukljucim na ovu temu licenci !
Ja sam licno clan udruzenja estradnih umetnika vec 3 god. i potrebno je placanje samo clanarine i potvrde sindikata estradnih umetnika koja je bila besplatna a sad neznam dali se placa !
Clanska karta je nevazeca ako nemate potvrdu sindikata estradnih umetnika - sto bi trebali da vam napisu na poledjini clanske karte udruzenja u kojem ste clan i na osnovu clanske karte i potvrde sindikata vadite vec potrebne papire za cega vam trebaju !
Licenca za muzicare je potrebna za one koji zele da sebi uplacuju staz a ko je negde vec zaposlen to ga kosta mnogo skuplje jer mu se vodi kao dodatno zanimanje !
A kontrole vec postoje i povremeno kontrolisu muzicare a kazne su novcane i extremno velike sa mogucom i robijom !
Kazne se izricu muzicarima i poslodavcima - gazdama kod kojih sviramo
Kazne za muzicare su razlog nemanja clanskih kartica , potvrde sindikata i nesklapanja ugovora sa gazdom
Kazna za gazde je nesklapanje ugovora o radu sa muzikom ....
Tako da bi trebali po njihovom da sklopimo sa svakim kome sviramo ugovor i da se na to plati porez od cini mi se 50% od dogovorene cene - bez obzira svorali svadbu , krstenje ili obicno banket vece - mada za to nece niti jedan gazda da cuje a kamoli da plati ali je nasa obaveza da mu sve to ispricamo da bi se ogradili od mogucih posledica !!!
Pozdrav svima i puno srece

Posla sve manje a para ni malo !!!
sstipa je offline   Reply With Quote