Videti jedan post
Star 13.05.2011, 12:18   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gega
Mislim da to Vi, isto kao i ja, vrlo dobro znate. Mi muzicari smo pozamasno naivni a sve te firme koje nas bezobrazno i beskrupulozno bunare zadnjih desetak godina i oblace skoro iste instrumente u nove pidzame pa nam ih onda po velike pare prodaju uvijek iznova, veoma pametno posluju Od Korga i30, Yamahe PSR9000 i Rolanda G1000 pa na ovamo, sve sto je izislo je vrlo mali pomak koji mi placamo vrlo velikim parama. Boli... ali je istina. Uvalili su ubogaljene, totalno nemocne i bezvrijedne samplere u vec postojece aranzere, pomnozili dotadasnju cijenu sa dva i uzeli nam pare. Ondje gdje je trebalo nesto bitno da se uradi ostali su na starom pa se i dalje ne moze imati 4/4 i 7/8 ili 9/8 u istom ritmu (osim ako se ne posluzimo crnom magijom) i dalje audio loopovi hramlju i dalje padaju sistemi, mrznu se klavijature, crkavaju memorije i jos hiljadu cudesa a mi i dalje zivimo u nadi da ce se nekim novim, ko zna kojim, updateom popraviti situacija i izlijeciti djecije bolesti. Umjesto toga nam svake uboge godine serviraju novi instrument sa silnom reklamom a mi ko ovce na klanje, potrcimo da ga sto prije kupimo. Divimo se par dana novom instrumentu a onda shvatimo da smo dobili isti koji smo i imali sa malim nebitnim dodacima, koji nam nesto i nisu bas neophodni. I sad pitam ja Vas, ko je budala a ko porez skuplja.
tranzit je offline   Reply With Quote