Evo preuzeo sam razlike, sa sajta firme koja prodaje dynacord opremu, oni kazu:
1. Veća snaga, nominalno 2 x 1000W u 4 ohma ( moguć rad na 2.7 ohma, znači tri 8 ohmska zvučnika po strani, snaga se diže na 2 x 1350 W )
2. Koristi Class D pojačalo, što ekstremno smanjuje potrošnju iz mreže, čak za 55% u odnosu na normalna pojačala
3. 30% smanjena težina u odnosu na stari Powermate
4. 11-band stereo eq koji može biti dodjeljen master out-u ili monitor out
5. USB 2.0 konekcija za PC ili Mac, snimanje ili povrat 4 kanala istovremeno
6. Efekti!Ono po čemu je Dynacord bio poznat su i efekti. Još uvijek su tu dva potpuno nezavisna stereo efekta , sa po 100 preseta, ali ovaj put imate mogućnost editovanja i memorisanja omiljenih efekata
7. LPN (low pass notch) filter. Samo Dynacord ima riješenje za bolji bas na “malim” zvučnicima i to je LPN filter! Morate čuti da bi povjerovali!
8. Zaštita zvučnika je priča za sebe.Ulaskom u meni, Powermate vam omogućuje da nađete i uparite savršeno izlaznu snagu Powermate pojačala sa zvučnicima, radi veće pogonske sigurnosti i pouzdanosti. Čak i kod peak levela (short duration), puni izlaz pojačala ostaje na raspolaganju, čak i kad se koriste relativno mali zvučnici. Kao rezultat toga, ne samo da imate najveći dinamički raspon cijelog sistema, već i najviši stepen sigurnosti i pouzdanosti.
9. Balansirani master i aux izlazi, u slučaju kombinovanja Powermate-a sa nekim aktivnim zvučnicima i binskim monitorima
Znaci, nisu ovo moje rijeci, nego samo sam postavio razlike koje navodi jedna firma koja se bavi prodajom datog proizvoda. Na Vama je da odlucite.