Videti jedan post
Star 29.10.2012, 19:59   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ketron X1 je prvi aranžer na ovim prostorima s live drum setom. Osim što je ritmički neprikosnoven, po meni kvaliteniji generacijski i od KORG-a Pa80, Rolanda VA i Yamahe PSR9000, valja spomenuti da ima sampler, HDD i poluotežanu tipku tvornički. Ketron X1 je ne duplo nego 3 puta bolja klavijatura od GEM-a WK8, i ako ju dobivaš 1 za 1 dobro provjeri zašto čovjek forsira takovu trampu, jer očigledno na njoj nešto ne štima. Danas joj je realna vrijednost 750 - 800 € (U HR). Ako ju uzmeš nečeš požaliti, aranžer je ne vrlo dobar nego odličan. Mana mu je strujno napajanje (svaki 5 rikne) i ekran (s vremenom odiđe pozadinsko svijetlo na ekranu), no to su sve kvarovi ranga do 50 € tako da svakako isplati se uzeti.
Sample memorija mu je 16 Mb, čita disk do 20 Gb, editing mu je lagan (slično kao Rolandu). Njegov nasljednjik je legendaran Ketron SD1 (prethodnik Audie). Imao sam je prije 7-8 godina, bio sam zadovoljan s njom. Koliko se sjećam ima 192 user mjesta (al ne drži me za riječ, rađe provjeri na netu). Imam još nešto materijala za nju, pa ako se odlučiš na trampu i usfali ti ritmova javi se. Samplove od njega sam već zakačio odavno u download centar.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (29.10.2012 u 20:05 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
nevenastosic (29.10.2012)