Videti jedan post
Star 15.12.2012, 20:00   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve stoji i sto je Smuchac rekao i nije da ne dolazim u takvu situaciju, ali... Uvijek ono ali... Koliko god smijesno i nerealno zvucalo, sve to ovisi i od geografskog polozaja. Tu gdje si ti Smuchac, tu pale Rozge (bez-mozge) i Severine u svatovima i tako to. Pali i kod nas u Hercegovini, ali ne toliko koliko kod vas, u Srbiji jedva pali, a ako neko i misli da pali, to je samo medijska propaganda. Uzmi npr. kod vas nek se svira akustika, neki fazon mandoline, kontrabas, moze se napravit u nekom konoba ambijentu zurka, ali to nikad nece biti zurka tipa kod nas u Hercegovini, Slavoniji, Zagorju, a u Srbiji, narocito Sumadija i jug Srbije da ne pricam.
Tako da te novotarije i djecije poskocice kod vas predstavljaju novitet u zabavi kod publike, jer kod vas omladina ne pamti od starijih zurku u pravom smislu da se ono "raskucis" sto vele. Ti kazes da kod vas omladina luduje na rozge i ostale. E pa vidi sad ovo. I ja sam dio omladine (20 godina imam) i kod nas u Mostar su dolazile i severina i rozga i magazin i sta sve ne. Atmosfera? 0 bodova. Ali stvarno da ti dodjes na ulaz te diskoteke ti vidis ljudi skacu na to, ali to je samo ona manjina, jer kod nas to slusaju samo glupave zenskice koje misle da su p.... Dakle, niko ozbiljan. Sto znaci da je kod nas omladina nasljedila nacin festanja od starijih i oni znaju da postoji bolje od ovih limunada i upravo zbog toga i oni smatraju to glupim. A ja i ti smo muzicari, pa opet imamo drugacije standarde, pratimo kako se pravi festa i drugdje, tako da pisem iz perspektive nekih sto nisu muzicari.
Uzmimo isto tako jednu legendu kao sto je Mladen Grdovic, on je isto dosao i cak pokusao sa repertoarom sto ovdje prolazi, ali prc... ode raja poslije prve pauze, Jole, majstor atmosfere, disko skoro u centru grada poluprazan. Ali dodje jedan Aca Lukas i samo zapocne strofu, cijela diskoteka skace, sibicu ne mozes ubacit, covjek na covjeku i slicno tako i ostali provjereni narodnjaci tipa Halid Beslic, Haris Dzinovic i drugi.
Ne zelim da uvrijedim vas nacin zabavljanja, ali vase feste nikad nece bit kao feste kod nas u Hercegovini, a nase feste nikad nece biti kao feste u Slavoniji i Srbiji. Jer to vise nije ni stvar temperamenta, nego obicaja.
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (15.12.2012 u 20:03 sati)
Dell je offline   Reply With Quote