Videti jedan post
Star 13.03.2013, 08:55   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.307
Downloads: 343
Uploads: 22
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.826 puta u 1.360 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Tihomire. Nabrojao si glavne nedostatake odabira teksta "u smjeru" Laptop (iPad) > klavijatura. Upravo na te stvari sam i ja skrenuo pozornost.

Kontrola teksta u smjeru, klavijatura > vanjski ekran, je za mene najbolja i najednostavnija opcija. Najveća prednost je to što tekst stoji na ekranu sve do završetka pjesme. Nije potrebno dodatno znanje da bi se "upogonio" takav sistem. Vanjski ekran ne mora biti "skupa sprava" s OS, već je dovoljan nekakav manji monitor ili TV ekran. Može biti smješten tako da ga vidi više članova sastava. I za kraj, biranje postave je najjednostavije i najpreciznije pritiskom prekidača na ploči klavijature.

Sve ostale "sitnice" koje na prvi pogled izgledaju kao prednosti, poput Dropbox-a za sinhronizaciju podataka, MIDI komunikacije ili posebnog software-a za pohranu taksta u stvari kompiciraju rukovanje, stvaraju dodatne zahtjeve i traže dodatna znanja.
casper je offline   Reply With Quote