Videti jedan post
Star 28.05.2013, 23:49   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman Aco sta sve ispisa. Malo si ljut i agresivan u pisanju, sto naravno razumijem s obzirom na probleme sa tim ZIPom. Kao prvo, tipovao bih na Disk mnogo prije nego na ZIP jer bi bilo bas cudno da ZIP star mjesec dana tako rikne (naravno, ako je bio nov kada si ga kupio). Nije nikakav problem srediti napajanje za Hard Disk preko 4-Pin Molexa jer i taj interni ZIP (ako sam dobro razumio, imas interni ZIP u VA-5) ima isto napajanje. Moj savjet je da u tom slucaju uzmes 2.5" HD jer trosi daleko manje struje nego 3.5" Hard Diskovi a i manje se grije, mada ti tada treba i adapter za IDE i napajanje za 2.5" HD. Sve je to sporednog znacaja a najvaznije pitanje je, do koje velicine adresira VA-5 svoje medije (do sada je to bio kod tebe ZIP od 100MB). VA serija radi i sa 250MB ZIPovima bez problema ali to su sve minijaturne velicine u poredjenju sa aktuelnim Hard Diskovima gdje ces vrlo tesko naci ijedan ispod 160GB, pogotovo IDE, kojih skoro i da nema na trzistu vise. Nije bitno ni to sto ce, ako VA adresira samo 250MB, ostati silni GB neiskoristeni ali... da li ce VA uopste da prepozna takav Hard Disk, to je kljucno pitanje. Ne ostaje ti nista drugo nego da probas a tim prije sto imas ujaka koji je domaci u tim poslovima.
tranzit je offline   Reply With Quote