Videti jedan post
Star 27.01.2008, 11:02   #8
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne koristim aranzer, pravo da ti kazem nikada nisam ni radio na taj nacin. Radim sa zivim ljudima, mada vec odavno, upravo zbog jednostavnijeg ozvucavanja, bubnjar koristi Rolandove elektronske bubnjeve. Tacno, i to je kompromis. Bez dalje diskusije, drvenjaci imaju svoj nezamenljivi "smek". No, elektronce je mnooogo lakse transportovati, nema menjaze opni itditd. Jednostavno ubodes u miksetu i to je to. Necu verovatno nikada ni raditi na aranzeru. Ekipa u kojoj sam, (sve "propali rokeri", iz nuzde narodnjaci ) su drugari od detinjstva i gotovo 10 godina radimo zajedno. Nema prepirki, nema bojazni ko je i da li je drpio baksis itditd. Kako je neko rekao na ovom forumu: "ekipa k`o prst i nokat". Pored toga sto je ekipa sjajna, iako kao klavijaturista imam najbolje predispozicije za aranzersku svirku, ja se licno grozim i jezim na aranzere. Pa nije "to TO" i tacka
Aranzeristi su nastali iz nuzde kao veliki kompromis. Sa druge strane, svi clanovi mog benda (a i ja) radimo negde, muzika nam nije primarno zanimanje. Vise nam dodje kao hobi i "ventil" za opustanje od regularnog posla. Ranijih godina je bilo mnogo vise para od svirke, no vremenom se to sve vise i vise smanjuje. Pre smo imali svirke ako nista drugo onda bar svaki vikend, sad se i to proredilo... Ma nemaju ljudi generalno para, to ti je...

Bas sam se raspisao... Hocu da objasnim situaciju u kojoj se nalazimo, te da ne tezimo nekoj perfekciji u zvuku, ne zato sto nam ne treba i sto je ne volimo, vec zato sto ekonomski gledano, nismo u stanju da je sebi priustimo od svirke. Ni ovog extrema kojeg imam, nisam zaradio od tezgi, gitarista je menjao pragove pre 100 godina i tako...
Ne sviramo u prevelikim lokalima, zato verujem da ce 4 kutije i eventualno jos 1 bas bin biti dovoljni za nasu svirku.
A tebi, cincilatore, jos jednom hvala na vremenu koje si odvojio za mene.
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote